کافه گردش
اخبار روز
۸ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۰۷ ق.ظ

هوای تهران باز هم ناسالم است

پرتال خبری واکنش:  معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران با اشاره به افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از۲٫۵ میکرون در هوای پایتخت گفت: کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

محمد رستگاری افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

وی گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون نسبت به روز گذشته با افزایش ۳۰ واحدی بر روی عدد ۱۰۳ قرار دارد.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران از کاهش ۴ واحدی غلظت آلاینده ذرات منواکسیدکربن از ۴۰ به ۳۶ خبر داد و گفت: در این مدت غلظت ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون با افزایش ۱۱ واحدی بر روی عدد ۵۶ قرار گرفته است.

رستگاری گفت: ایستگاه های پارک قائم با ۱۴۵، پارک سلامت با ۱۳۷ و شادآباد (منطقه ۱۸) با ۱۳۲ آلوده ترین مناطق تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

وی افزود: برهمین اساس ایستگاه های اقدسیه و گلبرگ(منطقه ۸) به ترتیب با شاخص اعداد۵۲ و ۶۴ نیز پاک ترین مناطق پایتخت در این مدت بودند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی ) تعیین شده است.با اخبار سایت واکنش همراه باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
372 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *