کافه گردش
اخبار روز
۲۸ اسفند ۱۳۹۳, ۱۰:۱۲ ق.ظ

پرترددترین استان کشور در عید ۹۴

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز گفت: با برنامه‌ریزی و تمهیدات اندیشیده شده به نظر می‌رسد البرز پرترددترین استان کشور در نوروز امسال باشد.

ابوالفضل عبیدی، اظهارکرد: بر اساس گزارش‌های اعلام شده در طول تعطیلات نوروزی سال ۹۳، ۱۸ و نیم میلیون وسیله نقلیه از محورهای مواصلاتی استان البرز عبورکرده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: بدون شک با برنامه‌های زیرساختی که امسال انجام شده این آمار در تعطیلات نوروزی ۹۴ افزایش چشم‌گیری خواهد داشت.

عبیدی افزود: برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی، کارگاه‌های زنده هنرهای سنتی، اطلاع رسانی مناسب، ارائه نقشه‌های گردشگری، افزایش سرکشی و نظارت‌های مستمر بر اماکن اقامتی و پذیرایی تنها بخشی از برنامه‌های تدارک دیده شده در ایام نوروز است که می‌تواند در جذب گردشگران نوروزی تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: در تعطیلات نوروز۹۳ آزاد راه کرج تهران با دو میلیون و ۲۵۴ هزار و ۹۵ تردد و آزاد راه تهران کرج با یک میلیون و ۹۱۵ هزار و ۳۳۵ تردد پرترددترین محورها و جاده نظرآباد اشتهارد با هفت هزارو۴۲۸ تردد، کمترین عبور و مرور خودرو را به خود اختصاص داده بود.

این مسئول ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی استان البرز با تکیه بر این آمار از مدتها قبل برنامه‌های متنوعی را در دستور کار خود قرار داد تا مسافران نوروزی با انگیزه بیشتری وارد استان البرز شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، البرز خاطر نشان کرد: از پنج محور پرتردد کشورچهار محور آن در استان البرز قرارگرفته و این ظرفیت بالقوه، موضوع مهم و دست مایه برنامه‌های نوروزی این اداره کل بوده است.

وی درپایان گفت: امید است با برنامه ریزی‌های انجام شده، مسافران نوروزی امسال فقط مسافران عبوری نباشند و برای گذراندن اوقات فراغت در البرز توقف کرده و از جاذبه‌های مختلف این استان استفاده کنند.

ایسنا

 

رهـــــــــــــا مسعودی
364 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *