کافه گردش
اخبار روز
۱۳ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۳۳ ق.ظ

کلاس تنظیم خانواده بصورت مختلط در یاسوج /عکس

دانشگاه آزاد یاسوج در اقدامی عجیب کلاس تنظیم خانواده که تا کنون در همه دانشگاه‌های سراسر کشور به صورت منفک برگزار می‌شد را به صورت مختلط برگزار کرد که
روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج با انتشار تکذیبیه‌ای شایعات درج شده در برخی از رسانه‌ها در خصوص برگزاری کلاس تنظیم خانواده را رد کرد و آنها را کذب خواند.
متن کامل این تکذیبیه بدین شرح است:خبر برگزاری کلاس مختلط تنظیم خانواده کذب محض است و درسی به نام «تنظیم خانواده» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج تدریس نمی‌گردد.

از سال ۹۲ تا کنون درس تنظیم خانواده و جمعیت منسوخ و از لیست دروس عمومی حذف و گردید و براساس منویات مقام معظم رهبری در خصوص تحکیم بنیان خانواده و سبک زندگی با هدف تشویق جوانان و افزایش جمعیت، درس «دانش خانواده و جمعیت» ارائه و منبع درس مذکور نیز اخلاق خانواده است.

نظارت بر نحوهٔ ارایه درس «دانش خانواده و جمعیت» و ارزیابی عملکرد مدرسان بر عهده نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها است و تنظیم برنامه‌های اجرای درس مذکور در سطح دانشگاه نیز بر عهده گروه معارف دانشگاه است.

این درس با توجه به سرفصل و بخشنامه‌های آن، تاکید بر تفکیک جنسیتی ندارد، درس مذکور دا دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج توسط اساتید مجوزدار از معاونت امور اساتید قم از جمله مسئول دفتر نهاد محترم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان ارائه گردیده است.

گفتنی است برخی رسانه‌ها در روزهای اخیر اقدام به انتشار این شایعه کرده بودند. جالب آن که همین رسانه‌ها نیز در خبر خود به عدم تدریس درس «جمعیت و تنظیم خانواده» اذعان کرده بودند، اما مدعی شده بودند این درس با اسامی دیگری تدریس می‌شود!

رهـــــــــــــا مسعودی
512 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *