کافه گردش
اخبار روز
۶ تیر ۱۳۹۴, ۱۰:۰۶ ق.ظ

گرم‌ترین و خنک‌ترین استان‌ها در کشور

پورتال خبری واکنش: مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از پیش بینی بروز گرد و غبار در تهران و ۱۲ استان دیگر خبر داد.

احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، در این باره گفت: باتوجه به نقشه های پیش یابی هواشناسی، از بعدازظهر امروز و اوایل امشب، در پاره ای از مناطق شمال غرب، ارتفاعات البرز، مناطق شمالی، شمال شرق و سواحل جنوبی دریای خزر افزایش ابر، رگبار، باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه در روز شنبه این شرایط در پاره ای از مناطق شمالی و شمال غرب و به صورت خفیف تر در ارتفاعات شرقی البرز و برخی مناطق شمال شرق کشور رخ خواهد داد، گفت: همچنین امروز برای برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور گرد و غبار تداوم خواهد داشت که سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا در این مناطق می شود.

وظیفه ادامه داد: طی سه روز آینده، به ویژه در ساعات اوایل شب، در برخی مناطق استان های بوشهر، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان، شمال اصفهان، جنوب سمنان، قم، مرکزی، تهران و البرز به سبب وزش باد نسبتا شدید، باد و گردوخاک پیش بینی می شود.

به گفته مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور طی سه روز آینده شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و روز های جمعه و شنبه دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود.

وی درباره آخرین پیش بینی ها از وضعیت هوای پایتخت در روز شنبه نیز گفت: در این روز آسمان پایتخت کمی ابری و در بعدازظهر همراه با وزش باد در مناطق جنوبی، باد وگرد و خاک پیش بینی شده است و بیشینه و کمینه دمای هوا در این روز نیز به ترتیب ۳۸ و ۲۷ درجه بالای صفر خواهد بود.

وظیفه خوزستان را با بیشینه دمای ۴۱ درجه سانتیگراد گرم ترین و چهارمحال بختیاری را با کمینه دمای ۱۲ درجه بالای صفر خنک ترین استان کشور در روز شنبه اعلام کرد.

رهـــــــــــــا مسعودی
472 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *