رقم عجیب قرارداد مهدی رحمتی

 پرتال خبری واکنش: مهدی رحمتی دروازه بان استقلال تهران طی ۵-۶ سال گذشته همیشه جزو گران قیمت ترین بازیکنان فوتبال ایران بوده است. او که زمانی دروازه بان فیکس تیم ملی بود، در فصل نقل و انتقالات یکه تازی می کرد و بالاترین رقم ها را به خود اختصاص می داد.
اما امسال بازگشت او به استقلال، زیاد خرج روی دست آبی پوشان نگذاشت. قرارداد مهدی رحمتی امسال یک میلیارد تومان است. این پولی است که رحمتی چند سال قبل می گرفت و امسال اگر می خواست مثل هر سال پیشنهاد مالی بدهد، حداقل رقمی دو میلیارد تومانی را پیشنهاد می داد. اما شرایط خاص این فصل باعث شد تا رحمتی توقعات مالی خود را کم کند و با یک میلیارد تومان راضی شود. البته به این شرط که استقلال طلب ۹۰۰ میلیون تومانی فصل های گذشته را هم به او بپردازد.
رحمتی حاضر شد فقط یک میلیارد تومان از استقلال بگیرد ولی با این کار، طلب خود را هم زنده می کند و به ۹۰۰ میلیون بدهی اش می رسد. گرچه استقلال امسال پول زیادی در حسابش ندارد و از کل این رقم، تنها توانسته ۲۰۰ الی ۳۰۰ میلیارد تومان به رحمتی بدهد و به این دروازه بان قول داده اند که حتما کل این پول را تا پایان فصل به او می دهند.
البته یک میلیارد تومان در ایران پول بسیار هنگفتی است که رسیدن به آن برای اکثریت اقشار جامعه در حد یک رویاست. این پول برای بسیاری از فوتبالیست ها هم زیاد است اما از آنجا که رحمتی هر سال جزو گران قیمت ترین بازیکنان لیگ ایران محسوب می شد و در چند سال گذشته بسیار بیشتر از یک میلیارد تومان پول گرفته، عجیب است که حاضر شده با این رقم با استقلال قرارداد ببندد.