ستاره مصدوم لهستان در تمرینات

پورتال خبری واکنش: ستاره تیم ملی والیبال لهستان در تمرین روز گذشته این تیم شرکت کرد تا احتمال حضور او در دومین دیدار برابر ایران افزایش یابد.

تیم‌های والیبال ایران و لهستان از هفته هفتم لیگ جهانی والیبال برای دومین بار برابر هم به میدان می‌رود. این چهارمین بازی رودرروی این دو تیم در لیگ جهانی ۲۰۱۵ است.

لهستان پیش از این دو بار در خانه‌اش با نتایج ۳ بر ۲ و ۳ بر یک ایران را شکست داده بود اما در دور برگشت تیم ملی والیبال ایران موفق شد با نتیجه ۳ بر ۲ لهستان را شکست دهد.

نگاهی به آمار دیدار نخست بازی ایران و لهستان از برتری تیم ایران در تمامی پست‌ها حکایت دارد. اگرچه لهستانی‌ها بازی نزدیکی را مقابل ایران ارائه دادند اما باز هم ایران در حمله و اسپک موفق‌تر بود. ایران ۵۳ اسپک، ۱۰ دفاع و ۴ امتیاز سرویس مستقیم برابر لهستان گرفت در حالی که لهستان ۵۱ اسپک، ۹ دفاع و ۵ امتیاز سرویس داشت.

۳۳ توپ‌گیری و ۲۸ دفاع سالم برای ایران به ثبت رسید که این آمار برای لهستان ۲۷ توپ‌گیری و ۱۹ دریافت سالم بود. با این حال تیم ملی والیبال ایران آمار اشتباهات بیشتری از حریف داشت. ۴۲ خطا برای ایران در برابر ۱۹ خطای لهستان ثبت شد. نکته جالب در بررسی آماری بازی ایران مقابل لهستان، تعداد سرویس‌های موثر تیم لهستان است. اگرچه لهستان در شروع مسابقه و در ست اول آمار خطای بالایی در سرویس داشتند اما در نهایت موفق شدند ۵ امتیاز مستقیم سرویس بگیرند. به نظر می‌رسد با آشنایی بازیکنان لهستان با ابعاد سالن ۱۲ هزار نفری آزادی و جو ورزشگاه در بازی دوم، آن‌ها بتوانند به مراتب بهتر سرویس بزنند. موضوعی که با توجه به ضعف سنتی دریافت ایران می‌تواند خطرناک باشد.

تیم ملی والیبال ایران در بازی اول نشان داد که در حملات سرعتی به مراتب بهتر از حریف است. همچنین مهاجمان ایران می‌توانند روی توپ‌های بلند از منطقه ۲ و ۴ حریف را به زانو دربیاورند. باید دید آنتیگا سرمربی فرانسوی تیم ملی لهستان در این مسابقه برای دفاع توپ‌های بلند چه تدبیری اتخاذ می‌کند. در حالی که کورک ستاره و امتیازآورترین بازیکن لهستان در بازی اول مقابل ایران غایب بود، گفته می‌شود که روز گذشته در تمرین‌های این تیم شرکت کرد. اگرچه نتوانست پایاپای سایر بازیکنان کار کند، اما کادر فنی لهستان امید زیادی دارد تا به بازی امروز مقابل ایران برساند. در غیاب کورک، ژاروس جانشین او و کوبیاک کاپیتان تیم ملی لهستان بهترین‌های این تیم برابر ایران بودند. تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان از ساعت ۲۱ امروز (یکشنبه) برای چهارمین برابر به مصاف هم می‌روند نتیجه این دیدار تاثیر بسزایی در صعود هر یک از این دو تیم به فینال خواهد داشت.

جدول رده‌بندی گروه B۱- آمریکا، ۲۳ امتیاز،‌ ۸ برد از ۱۰ بازی

۲- لهستان، ۱۷ امتیاز، ۶ برد از ۹ بازی

۳- ایران، ۱۵ امتیاز، ۵ برد از ۹ بازی

۲- روسیه، ۲ امتیاز، بدون برد از ۱۰ بازی