کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۸ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۲۷ ب.ظ

تخفیف ۲۲میلیونی سایپا

پرتال خبری واکنش:گویا بازار خودرو کشور به حدی در رکود فرو رفته که خودروسازان داخلی نیز مجبور به کاستن از قیمت محصولات خود شده اند.

تخفیف 22 میلیون تومانی سایپا سرویس خودرو، همین چندی پیش بود که برخی خودروسازان چینی تخفیف هایی گزاف (تا مرز ۲۶ میلیون تومان) را برای محصولات خود در نظر گرفتند و حالا از سایپا نیز خبر می رسد این شرکت برای یکی از محصولات چینی خود تخفیفی بزرگ را لحاظ کرده است.
بر این اساس،خودرو چینی “اس ۳۰۰” یا همان “آریو” که پیش تر قیمتی بیش از ۷۶ میلیون تومان در نمایندگی های سایپا داشت، حالا با ۲۲ میلیون تومان تخفیف و کاهش قیمت مواجه شده و هم اکنون با قیمتی حدود ۵۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قابل خرید است.
هرچند یکی از دلایل این افت قیمت شدید ، داخلی سازی آریو است، اما سایپایی ها نیز با توجه به رکود بازار به خصوص در بخش خودروهای چینی، برای این محصول خود تخفیف لحاظ کرده اند.
،قطعا اگر آریو با همان قیمت قبلی فروش مناسبی داشت، سایپا اقدام به کاستن از قیمت آن نمی کرد و با این استدلال که این خودرو مونتاژی چینی در بازار جا افتاده، آن را همچنان بیش از ۷۶ میلیون تومان یا در نهایت کمی کمتر، عرضه می کرد.
آریو محصولی از شرکت زوته چین است که در سایت ساوه سایپا مونتاژ می شود و تا پیش از این یکی از گران ترین چینی های بازار خودرو کشور به حساب می آمد. باید منتظر ماند و دید کاهش ۲۲ میلیون تومانی قیمت آریو می تواند بازارش را از رکود نجات دهد، یا سایپایی ها مجبور به در نظر گرفتن تخفیفی دیگر برای این خودرو و یا کاهش تیراژ و  حتی قطع تولید آن خواهند شد.
رهـــــــــــــا مسعودی
703 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *