کافه گردش
اقتصاد
۲۳ تیر ۱۳۹۴, ۲:۲۵ ب.ظ

قیمت سکه و ارز نزولی شد

پرتال خبری واکنش: هم‌اکنون در بازار ارز تهران قیمت‌ها روند کاهشی چند روز گذشته را ادامه می‌دهند.

نرخ دلار در صرافی‌های میدان و خیابان فردوسی ۲۳۰۰ تومان درج شده اما قیمت لحظه‌ای دلار در زمان تنظیم این خبر ۳۱۹۵ تومان قیمت خورده است. یورو هم با ۵۵ تومان کاهش ۳۵۳۰ تومان و درهم با ۶ تومان افت قیمت ۸۶۹ تومان عرضه می‌‌شود.
البته مشاهدات خبرنگار فارس حاکی از خودداری صرافان از خرید ارز است، چرا که این احتمال قوی می‌رود پس از گذر بازار از جو هیجانی قیمت‌ها تا حدودی به روال قبل بازگردند.
یکی از صراف‌ها در این باره به ما می‌گوید: به دلیل شرایط روانی ایجاد شده و نگرانی مردم از کاهش نرخ ارز، میزان عرضه ارز توسط مردم و مراجعه برای فروش آن به صرافی‌ها افزایش یافته است اما صراف‌ها به دلیل نوسان شدید نرخ ارز تمایلی به خرید ندارند.
وی معتقد است کاهش نرخ‌ها به دلیل تجمیع عرضه ارز رخ داده و به نظر می‌رسد با اعلام جزئیات توافق انجام شده باز هم شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم.
به گزارش فارس، در بازار سکه، طرح جدید با ۸ هزار تومان کاهش ۸۶۷ هزار و ۵۰۰ تومان، سکه طرح قدیم با ۶ هزار تومان افت قیمت ۸۶۷ هزار تومان و نیم سکه با هزار تومان رشد ۴۵۹ هزار تومان فروخته می‌شود.
ربع سکه هم با ۲ هزار تومان افزایش ۲۵۸ هزار تومان، سکه گرمی با نزول هزار تومانی ۱۶۷ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۵۳۱ تومان کاهش ۸۸ هزار و ۶۵۵ تومان به فروش می‌رسد.
قیمت اونس در بازار جهانی هم‌اکنون با ۳ دلار و ۷۰ سنت کاهش ۱۱۵۴ دلار و ۷۰ سنت معامله می‌شود.
رهـــــــــــــا مسعودی
523 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *