اعدام به سبک داعش؛ با “لگد کوب” کردن!

 گروه موسوم به “دولت اسلامی” – داعش، ۳ افسر ارتش سوریه را که در پی یک درگیری به اسارت خود درآورده بودند، را به شیوه لگد کوب کردن، اعدام کرد!

یکی از اعضای داعش پیش از اعدام این سه افسر سوری، از طریق بلند گو از اهالی رقه خواست تا به منظور انتقام برای “قتل عام سنی ها و تجاوز به زنان آنان توسط علویان وابسته به اسد”، این سه افسر را تا حد مرگ لگد کوب کنند. شهر رقه یکی از پایگاه های مهم داعش در سوریه به شمار می رود. به گزارش خبرگزاری آناتولی، ویدیو اعدام این سه افسر، که توسط فعالان سوری در صفحه فیسبوک موسوم به “مراسل سوری” (گزارشگر سوری) منتشر شده، نشان می دهد که این حادثه در شهر رقه اتفاق افتاده است. در این ویدیو تجمع کنندگان هوادار داعش مشاهده می شوند که با یورش به افسران یادشده، آنان را تا حد مرگ زیر ضربات لگدهای خود گرفته، سپس اجساد آنان به وسیله موتور سیکلت در خیابانهای شهر رقه روی اسفالت می‌کشند. دو عکس این صفحه از این ویدئو گرفته شده است.
اخبار,اخبار بین الملل,جنایات گروه تروریستی داعش

اخبار,اخبار بین الملل,جنایات گروه تروریستی داعش

داعش مدارس دیر الزور را به بهانه «شرک در کتب درسی» تعطیل کرد
از سوی دیگر، گروه داعش اغلب مدارس شهرها و روستاهای استان دیر الزور در سوریه را به بهانه «وجود کفر در برنامه های درسی» تعلطیل کرد. این گروه گفته که در حال تهیه کتب درسی جدید است تا به جای کتاب های درسی قدیم در مدارس استان دیرالزور مورد استفاده قرار گیرد. دیده‌بان حقوق بشر سوریه  گزارش داد داعش عصر چهارشنبه گذشته با شماری از مدیران در یکی از مدارس جلسه ای برگزار کرد و تصمیم خود جهت تبدیل کتب درسی را برای آنها اعلام کرد.

داعش به آنها همچنین به مدیران گفته که معلمان باید یک دوره شرعی را به مدت یک ماه طی کنند تا همزمان با آن دوره کتب درسی جدید تهیه و به مدارس ارسال شود. بر اساس این گزارش، گروه داعش نیز به معلمان شهر البوکمال سوریه که در مرز این کشور و عراق واقع است، اعلام کرده که امروز جمعه آخرین روز تدریس آنهاست و از هفته آینده باید به کلاس دوره شرعی بپیوندند. در همین حال شماری از دانش آموزان، خانواده های آنها و نیز برخی معلمان در یکی از مناطق شهر دیر الزور در اعتزاض به تعطیلی مدارس به تظاهرات پرداختند. آنها خواستار بازگشایی فوری مدارس و ادامه تحصیل دانش آموزان شده‌اند.