اقدام جدید خزانه داری آمریکا بی اعتمادی به آمریکا را بیشتر میکند

01
01

 

 

 

 

 

 

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نیویورک اقدام جدید خزانه‌داری آمریکا در اعلام لیست جدید تحریمی ایران را تشدید کننده بدگمانی‌ها درباره حسن نیت آمریکا برشمرد.

محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در پاسخ به سئوالی درباره اعلام لیست جدید تحریمی ایران توسط وزارت خزانه داری آمریکا, این موضوع را اقدامی منفی در ادامه مذاکرات توصیف کرد که بدگمانی ها در باره حسن نیت آمریکا را تشدید می کند.

خزاعی در این ارتباط گفت: با وجودی که مقامات آمریکا اقدامات اخیر را به تحریم های وضع شده قبل از مذاکرات ژنو مرتبط می دانند، ولی به هر حال این اقدامات می تواند در شرایط کنونی، تاثیرات جدی منفی بر روند مذاکرات بگذارد.

سفیر کشورمان همچنین با اشاره به انتقادات برخی از اعضای 1+5 از جمله روسیه از اقدام جدید دولت آمریکا, افزود: تاثیرات منفی این اقدام در این شرایط به افزایش بدگمانی مردم ایران و جامعه بین الملل که منتظر رسیدن به یک توافق جامع «برد برد» در نتیجه مذاکرات هستند، منجر می گردد و بعلاوه باعث می شود که این مذاکرات حمایت بین المللی و مردم ایران را از دست بدهد. این اقدام مذاکره کنندگان را در شرایطی قرار می دهد که نتوانند با امید رسیدن به یک تفاهم منطقی, پایدار و سازنده به مذاکرات ادامه دهند.

خزاعی در پایان گفت: بهتر است در این شرایط حساس, از هر اقدامی که فضای مثبت بوجود آمده را تخریب کند خودداری شود. مذاکره کنندگان باید بدانند که مدیریت پس از مذاکرات و همچنین تداوم فضای مثبت حاکم بر مذاکرات, در مرحله گذار, بسیار مهمتر از مرحله ورود و آغاز مذاکرات است. به همین جهت, طرفی برنده خواهد بود که بتواند این مرحله را خوب مدیریت کند. به اعتقاد ما این اقدام خزانه داری آمریکا در جهت خلاف این راه است.