بهای نرخ مسکن و ملک در سال آینده …

مصطفی قلی‌خسروی گفت : با اشاره به اینکه ثبات سیاسی، ثبات اقتصادی را در بر دارد، اظهار کرد: موافقت‌های اخیر در ژنو بر اقتصاد کشور و رکودی که در بازار مسکن حاکم است تاثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: موفقیت هسته‌ای در نوسانات طلا، دلار و رکودی که در بازار مسکن حاکم است تاثیرگذاراست و امیدوارم سال آینده با شکوفایی اقتصادی روبرو شویم.

ثبت روزانه 6000 معامله مسکن در کشور
رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور در پاسخ به اینکه ارزشیابی استان‌ها در بحث املاک چگونه بوده است؟ خاطرنشان کرد: سامانه کد رهگیری که راهی برای ارزشیابی است نشان می‌دهد آمار قابل توجهی در ثبت املاک داریم که استان‌های اصفهان، شیراز، تبریز و تهران در آن رکوردد‌ارند، البته این سامانه با کمبودهایی روبرو است که باید برطرف شوند.

وی افزود: هم اکنون آمار ثبت معاملات املاک در کشور 6000 ثبت در روز است.

وجود 5000 مشاور املاک غیر مجاز در کشور

به گفته قلی‌خسروی سامانه املاک و مستقلات با نام کد رهگیری جزو مطالبات مردم قرار گرفته و این سامانه عملکرد خوبی جهت زدودن انجام امور خلاف اسناد مسکن دارد اما انتظارت بر این است که تمامی خلاف‌ها به ثبت برسد تا جایی که با رقم صفر در این مورد روبرو شویم.

رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور اظهار کرد:‌ حدود 113 هزار مشاور املاک در کشور وجود دارد که هر شهرستان با توجه به وسعت خود دارای تعداد مشخصی مشاور املاک است البته تعداد مشاوران املاکی که غیر مجاز هستند حدود 5000 مورد است که این افراد با مشکلاتی چون شرکا، صاحبان ملک یا پایان‌کار مواجه هستند و تصمیم بر این است که رؤسای اتحادیه‌ها بررسی لازم را برای جلوگیری از هر گونه حرکت غیر مجاز انجام دهند.