جنجال فروختن شیر مادران به صورت آنلاین/عکس

با وجود هشدارهای پزشکان در ارتباط با مضر بودن این شیرها، مادران انگلیسی و امریکایی اقدام به فروش شیرهای خود به صورت آنلاین کرده اند. به گزارش ایران ناز این مادران با حضور در فرومهای اجتماعی مثل فیسبوک اقدام به خرید و فروش شیر خود میکنند. والدین زیادی با اطلاع از اینکه شیر مادر از خیلی بیماریها و آلرژیها جلوگیری میکند وسوسه میشوند تا این شیرها را خریداری کنند.
خیلی از این سایت های فروش شیر مادر ادعا می کنند آنها به منظور تغذیه بچه ها با شیر مادر و در یک سیستم طبقه بندی شده با راه های تمیز و بهداشتی این شیر را عرضه میکنند . این شیرها در انگلستان با قیمت 1 پوند در ازای هر نیم لیتر و در امریکا با قیمت 2 دلار در ازای همین مقدار ارائه میشود. در امریکا سایت فروش اینترنتی شیر مادر بیش از 14 هزار عضو دارد.
shir.vakonesh
اما این روزها در  آلمان محققان هشدار دادند که اینگونه شیرها سلامتی نوزادان را تهدید میکند. آنها میگویند اگرچه شیر مادر بهترین غذا برای نوزادان زیر دوسال محسوب میشود اما مادران نباید از این شیرهای اینترنتی برای تغذیه فرزندان خود استفاده کنند.
آنها معتقدند ممکن است شیرها معتلق به زنانی باشد که دارو مصرف میکنند و یا معتاد هستند و یا اینکه به بیماریهایی مثل ایدز و یا هپاتیت مبتلا هستند بنابراین تغذیه با شیر این مادران گمنام خطرناک و خارج از استانداردهای جهانی است.