حضور ۴۰۰ تروریست انگلیسی در سوریه

اعتراف لندن به حضور 400 تروریست انگلیسی در سوریه

وزیر خارجه انگلیس اذعان کرد، شمار انگلیسیهایی که به گروه های تروریستی در سوریه پیوسته اند به حدود ۴۰۰ نفر رسیده است.ویلیام هیگ” در مجلس عوام انگلیس اظهار داشت، انگلیس می تواند گذرنامه تروریستهایی را که به سوریه سفر کرده‌اند و در کنار گروه های مسلح و یا گروه “داعش” جنگیده‌اند، لغو و یا آنان را دستگیر کند.

سایت خبری “سانا” نوشت: اعلام افزایش تعداد انگلیسیهایی که به گروه های تروریستی در سوریه پیوسته اند، موجب شد که “نیک کلگ” معاون نخست وزیر اذعان کند، حضور اتباع انگلیسی در سوریه برای جنگیدن در کنار گروه‌های مسلح، نخستین تهدید امنیتی برای انگلیس به شمار می آید.

کمیسیون امور داخلی در مجلس عوام انگلیس پیش از این در گزارشی درباره تروریسم اعلام کرده بود که شمار انگلیسیهایی که به سوریه سفر می کنند، به صورت خطرناکی افزایش یافته است. این کمیسیون از دولت انگلیس خواسته بود برای مقابله با این مسأله اقداماتی فوری اتخاذ کند.

“جمیز بروکنشایر” وزیر امور مهاجرت و امنیت در وزارت کشور انگلیس نیز در همین رابطه تهدید کرده است که کشورش برای حمایت از امنیت ملی، شدیدترین تدابیر را اتخاذ خواهد کرد و کسانی که قوانین مبارزه با تروریسم را نقض کنند، مجازات خواهند شد.

بروکنشایر به همه انگلیسی ها هشدار داد که از سفر به سوریه برای هر هدفی، خودداری کنند.
وی تأکید کرد که دولت انگلیس با سفر شهروندان به سوریه مخالف است حتی اگر این سفر به منظور کارهای بشردوستانه باشد.