خواب و خیال جدید برای لبنان از طرف داعش

بیروت 22

منابع امنیتی لبنان از نتایج بازجویی از چند عضو گروهک تروریستی «داعش» در این کشور پرده برداشتند، بنابر این گزارش گروه تروریستی «داعش» فردی ملقب به «عبدالسلام الاردنی» را به عنوان امیر لبنان انتخاب کرده است.

شبکه «ال‌بی‌سی» لبنان با انتشار جزئیاتی از نتایج بازجویی از چند عضو گروه تروریستی «داعش» در لبنان، گزارش داده است که این گروه فردی ملقب به «عبدالسلام الاردنی» را به عنوان «امیر» لبنان انتخاب کرده و در حال تربیت عوامل انتحاری برای اعزام به این کشور است.

شبکه خبری «ال‌بی‌سی» به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که گروه تروریستی «داعش» فردی ملقب به «عبدالسلام الاردنی» را به عنوان «امیر» لبنان انتخاب کرده است.

بنا بر این گزارش، بررسی‌های صورت‌گرفته از سوی سرویس‌های اطلاعاتی لبنان نشان می‌دهد که این فرد اردوگاهی را برای تربیت و اعزام عوامل انتحاری به این کشور، ایجاد کرده است.

هفته گذشته انفجار بمبی در هتل «دوروی» بیروت را به لرزه درآورد. پس از این انفجار انتحاری، پلیس و نیروهای امنیتی لبنان دست کم 2 نفر را به اتهام همکاری با عوامل بمب گذاری، در محل حادثه بازداشت کردند. شبکه «ال‌بی‌سی» گزارش داده است که این افراد اعتراف کرده‌اند که از طریق واسطه‌ای به نام «المنزر الحسن» دستور بمبگذاری را از اردنی دریافت کرده‌اند.

بازجویی‌ها از یکی از این افراد که از اتباع عربستان است، نشان می‌دهد که این حمله انتحاری توسط داعش سازماندهی شده است.

وی همچنین اعتراف کرده است که قرار بوده او به همراه یک عامل انتحاری دیگر، عملیاتی را در رستورانی در ضاحیه انجام دهند. این عملیات ابتدا با تیراندازی به سمت جمعیت آغاز و سپس به انفجار انتحاری همراه می‌شده است. همچنین قرار بوده پس از انفجار اول، و زمانی که نیروهای امدادی به صحنه می‌رسیدند، عامل انتحاری دیگر، دست به عملیات بزند.

اوایل هفته گذشته، حمله انتحاری در نزدیکی یک ایست و بازرسی در ورودی ضاحیه جنوبی، به مجروحیت چند تن منجر شد.