داعش همچنان مردم بی گناه را سپر انسانی خود قرار می دهد

یک منبع امنیتی در صلاح الدین از کشته شدن 37 تروریست و زخمی‌شدن تعدادی دیگر در حملات هوایی به مراکز داعش در منطقه کاخ‌های ریاست جمهوری در تکریت که بر اساس اطلاعات دقیق حاصل شد، خبر دادند.
 داعش این روزها معضل اول کشور عراق است که هم مردم و هم دولت عراق را تهدید می کند و تبدیل به بحرانی فراگیر در این کشور عربی شده است.

حال منابع امنیتی عراقی از نجات شماری از نظامیان این کشور از محاصره داعش و استفاده تکفیری‌ها از ساکنان المنصوریه در دیالی به عنوان سپر انسانی خبر دادند.

مسئولان محلی در خانقین در دیالی اعلام کردند: نیروهای پیشمرگه بزرگترین حمله تروریست‌ها به خانقین را سد کردند.تروریست‌های داعش قصد داشتند که بر خانقین و گذرگاه‌های مرزی ایران و عراق مسلط شوند و به سوی نفت خانه یکی از قدیمی‌ترین میادین نفتی در عراق حرکت کنند. به گفته منابع محلی در درگیری‌های روزهای گذشته میان داعش و نیروهای پیشمرگه 15 نفر از نیروهای پیشمرگه کشته شدند و بیش از 30 تروریست داعشی نیز به هلاکت رسیدند.

این منابع افزودند: نیروهای امنیتی تدابیر امنیتی ویژه‌ای برای حمایت از خانقین برای مقابله با هر حمله احتمالی تروریست‌ها اتخاذ کرده‌اند و میادین نفتی، نفت خانه به خوبی حفاظت می‌شود. منابع امنیتی در الانبار اعلام کردند: نیروهای ارتش با همکاری نیروهای واکنش سریع و دستگاه مبارزه با تروریسم و حمایت هوایی عملیات گسترده ای در الانبار انجام دادند و محاصره تعدادی از نیروهای امنیتی را در حدفاصل پل ژاپنی و منطقه البوعیثه در شرق الرمادی شکستند.

به گفته این منابع تروریست‌ها متحمل خسارات فراوان شده اند و تجهیزات تسلیحاتی، سوخت و لجستیکی زیادی برای نیروهای عراقی ارسال شده است.رشید فلیح فرمانده عملیات الانبار از شکسته شدن محاصره دو هفته ای 300 نظامی‌از داعش در الرمادی در غرب عراق خبر داد. شیرزاد زاخولی از افسران پیشمرگه اعلام کرد: نیروهای پیشمرگه طی روزهای گذشته در سه جبهه بعشیقه در شرق موصل، زمار در شمال و ربیعه در غرب موصل پیشروی‌هایی داشتند.

یک منبع امنیتی در صلاح الدین از کشته شدن 37 تروریست و زخمی‌شدن تعدادی دیگر در حملات هوایی به مراکز داعش در منطقه کاخ‌های ریاست جمهوری در تکریت که بر اساس اطلاعات دقیق حاصل شد، خبر دادند.

روزهای آینده برای نیروهای عراقی و همچنین مردم شمال عراق از اهمیت خاصی برخوردار است. ائتلاف نیروهای نظامی و مردمی عراق می تواند تکلیف داعش را در روزهای آینده در برخی از شهرهای این کشور مشخص کند.فراموش نکنیم که ماه محرم نزدیک است و این ماه می تواند فرصت خوبی برای داعش باشد تا در عراق عملیات های تروریستی خود را علیه شیعیان گسترده تر کند.یقینا دولت عراق تمایلی ندارد تا عملیات های تروریستی در این کشور افزایش پیدا کند و به همین دلیل در روزهای آینده عملیات های جدیدی را علیه داعش در نظر خواهد گرفت.حال باید منتظر ماند و دید در روزهای مانده به ماه محرم ، دولت عراق چه راهکارهایی را برای مقابله با داعش خواهد اندیشید؟