کافه گردش
بین الملل
۳ تیر ۱۳۹۳, ۴:۰۷ ب.ظ

روسیه: تماس‌ها برای حل و فصل بحران اوکراین باید ادامه داشته باشد

139302212125489652737743

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: مسکو بر این باور است که تماس‌ها بین نمایندگان قانونی جنوب شرق اوکراین و مقام‌های کی یف باید ادامه داشته باشد تا نتایج قطعی و روشنی حاصل شود. گریگوری کاراسین معاون وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با اینترفاکس تصریح کرد: مسکو معتقد است تماس ها و روابط بین نمایندگان جنوب شرق اوکراین با مقام های کی یف که از روز گذشته آغاز شده باید تا دستیابی به نتایج روشن و قاطع و پایان خشونتها و آغاز مذاکرات ادامه پیدا کند.
بر اساس این گزارش وی افزود: مذاکرات اولیه که بین نمایندگان قانونی دونتسک و لوگانسک، نمایندگان سازمان امنیت و همکاری اروپا، لئونید کوچما رئیس جمهور سابق اوکراین و سفیر روسیه در کی یف برگزار شده آغاز امیدوار کننده ای بوده است.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: این مساله اهمیت زیادی دارد که روند کنونی ادامه پیدا کند و به نتایج مشخص و قطعی برسد. نخستین نتیجه مثبت این مذاکرات پایان خونریزی و آغاز مذاکرات واقعی خواهد بود.
قرار است دور بعدی این مذاکرات احتمالا روز ۲۷ ژوئن جمعه آینده در دونتسک برگزار شود.

پترو پروشنکو طرح صلح پیشنهادی خود را در ۱۵ ماده و بند روز جمعه به استقلال طلبان ارائه کرده که برقراری آتش بس یکی از مهمترین مفاد این طرح پیشنهادی است.
کشورهای غربی پیش از این از روسیه خواسته بودند تا با استفاده از نفوذ خود استقلال طلبان اوکراینی را برای پذیرش آتش بس متقاعد کند.

سپیده تدین
417 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *