سخنان جنجالی کاردینال بلندپایه درباره همجنسگرایی

اخبار ,اخبار بین الملل ,همجنسگرایی
 

 سخنان جنجالی کاردینال بلندپایه درباره همجنسگرایی

 

کاردینال اسپانیایی که به تازگی در رم منصوب شده، تاکید دارد همجنسگرایی قابل درمان است و آن را با دیگر نقص های بدنی مانند فشار خون بالا مقایسه کرده است.

 
به گزارش فرارو به نقل از دیلی تلگراف،این اظهارات فرناندو سباستین آگویلار که هفته گذشته توسط پاپ فرانسیس به عنوان یکی از 19 کاردینال جدید رم منصوب شده، بلافاصله واکنش شدیدی را در اسپانیا به دنبال داشت.
 
این اسقف اعظم بازنشسته شهر پامپلونای اسپانیا که در حال حاضر 84 ساله است گفت: «همجنسگرایی شکل ناکارای آشکار کردن تمایلات جنسی است چرا که تمایلات جنسی یک ساختار و یک هدف دارد و آن باروری است. همجنسگرایی نمی تواند به این هدف دست بیابد و از این جهت یک شکست است.»
 
وی در ادامه همجنسگرایی را با نقص بدن خود که فشار خون بالا است، مقایسه کرد و گفت: «بدن ما نواقص بسیاری دارد. من فشار خون بالا دارم- یک نقص که باید آنطور که می توانم درستش کنم.»
 
وی با چنین عقیده ای افزود: «اینکه بگوییم همجنسگرایان از یک نقص در بدنشان رنج می برند، توهین نیست. این به آنها کمک می کند چراکه در بسیاری موارد، با یک درمان صحیح امکان بهبودی و عادی شدن آنها وجود دارد.»
 
اظهارات وی انتقادات شدیدی را به دنبال داشته است. ماریا گامز، سخنگویی حزب کارگران سوسیالیست اسپانیا در مالاگا گفت: «اینها نسیم تغییری نیست که از سمت واتیکان بوزد. پاپ فرانسیس خود را از این تزهای عقب مانده، توهین آمیز و ضدقانون اساسی دور نگه داشته است.»
 
پاپ فرانسیس از زمان انتصاب در مارس گذشته، لحن آشتی جویانه تری نسبت به دکترین سنتی واتیکان در مورد همجنسگرایان داشته است.
 
وی در ماه جولای گفته بود اگر کسی همجنسگرا باشد و با نیات درست به دنبال خداوند است، من چه کسی هستم که بخواهم وی را قضاوت کنم. وی تاکید دارد که نباید به این دلیل برخی مردم را به حاشیه راند و باید اجازه حضور آنها در جامعه داده شود.
 
کاردینال جدید اسپانیایی تاکید دارد که مواضعش در این باره به هیچ وجه در تناقض با مواضع پاپ نیست.
 
اخبار بین الملل – فرارو