کافه گردش
بین الملل
۳ خرداد ۱۳۹۳, ۳:۰۳ ب.ظ

شگفت زده شدن اردوغان از تحمل نیروهای امنیتی ترکیه

2

به نوشته روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه در یک نشست خبری به دنبال درگیری‌ها در اوکمیدانی استانبول که دو تن کشته برجای گذاشت، گفت: به خاطر خدا آیا پلیس باید در مقابل چنین چیزهایی همین طوری بی‌تفاوت بایستد؟ من درک نمی‌کنم که چطور نیروهای امنیتی آنقدر تحمل و صبر داشتند. ماموران پلیس در پی پرتاب کوکتل مولوتف از سوی معترضان زخمی شدند.

برخی معترضان در اوکمیدانی قصد داشتند در ۲۲ مه سال جاری میلادی مراسم یادبودی برای قربانیان فاجعه معدن “سوما” و همچنین برکین الوان، قربانی ۱۵ ساله پارک “گزی” برگزار کنند که پلیس ترکیه مداخله و آن‌ها را متفرق کرد.

اردوغان گفت: این دیگر چیست؟ آن‌ها قصد داشتند تا مراسم یادبودی برای برکین الوان برگزار کنند. آیا ما برای هر مرده‌ای مراسم می‌گیریم؟ او جان باخته و دیگر تمام شده است.اردوغان بار دیگر پس از معدن سوما به شدت از کاربران توییتر در کشورش انتقاد کرد.

وی افزود: آنهایی که از دولت ترکیه با وجود افزایش کمک‌هایش به آفریقا به عنوان یک موفقیت بزرگ به خاطر ناکامی در کمک به موقع برای زیرآوار ماندگان معدن سوما انتقاد می‌کنند، افرادی “بی‌رحم و ظالم” هستند.در فاجعه معدن سوما ۳۰۱ معدنچی جان باختند.اردوغان بار دیگر گفت، ترکیه به خاطر آنکه آنقدر قدرتمند شده که بتواند به سومالی و سوما کمک کند، باید قدردانی عملکرد دولت آنکارا از سال ۲۰۰۲ باشد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: به خاطر خدا این معترضان چه درک و شعوری دارند؟ آن‌ها گوشی‌های هوشمند خود را در دست گرفته، نشسته و اظهار فضل کرده، دروغ می‌گویند و اقدامات تحریک‌آمیز انجام می‌دهند. این کاری است که آن‌ها انجام می‌دهند.

منبع: آفتاب نیوز

 

سپیده تدین
356 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *