فیلم جدیدی از داعش که عراقی‌ها را داغ کرد

پرتال خبری واکنش: گروه تروریستی داعش با انتشار ویدئوی جدیدی بر روی اینترنت، داغ عراقی ها بویژه خانواده های قربانیان پایگاه اسپایکر را تازه کرد.

این فیلم ۲۳ دقیقه ای صدها نظامی عراقی را نشان می دهد که به وسیله کامیون های بزرگ به قتلگاه انتقال می یابند. آنها را از داخل کامیون ها درحالی که دستانشان بسته است، به بیرون پرتاب می کنند.

در این ویدئو که رسانه های عراقی گفته اند توسط موسسات بین المللی افراط گرا انتشار یافته ، قربانیان را کنار یک گودال که توسط بولدوزی ایجاد شده بود، انداخته و با سلاح های کمری و تیربار به گلوله بستند و سپس با همان بولدوزها بصورت جمعی دفن کردند و حتی در جایی بولدوزرها از روی اجساد هم عبور می کند.

این ویدئو که ۴ روز بعد از صدور احکام اعدام ۲۴ متهم شرکت در جنایت اسپایکر انتشار یافته، از سوی ناظران به عنوان یک جنگ روانی یاد می شود.

دادگاه عالی عراق هفته گذشته محاکمه ۲۸ تن از متهمان این پرونده را در دستور کار خود قرار داد و ۲۴ تن را به اعدام محکوم کرد و برای ۴ نفر دیگر به دلیل کافی نبودن ادله ، حکم تبرئه صادر کرد.

گفته می شود، این تعداد تنها بخشی از عاملان جنایت هستند که به دام افتاده اند و بسیاری دیگر هستند که دستگیر نشده اند.

هنوز بسیاری از خانواده های قربانیان اسپایکر در حال پیگیری وضعیت و سرنوشت فرزندان خود هستند.

به دنبال آزادی تکریت در ماه مارس میلادی جاری(فروردین امسال) چند گور دسته جمعی در حوالی تکریت کشف شد و دولت عراق سرگرم شناسایی اجساد متلاشی شده با آزمایش دی ان ای است.

خانواده های قربانیان اسپایکر هنوز هم در هر فرصتی در مقابل دوایر و مراجع مسوول در عراق تجمع می کنند.

آنها می پرسند فرزندان غیر مسلح زیر ۲۲ سال آنها که هیچ مقاومتی نکرده بودند، به چه گناهی کشته شده اند؟ این خانواده ها خواستار شناسایی عاملان جنایت و محاکمه آنان هستند.

بیشتر ۱۷۰۰ قربانی اسپایکر، پایگاهی در حومه شمال تکریت، از استان های مرکزی و جنوبی عراق هستند که درحال طی کردن دوره آموزشی بودند. حالا این ویدئوی جدید حال همه را در بغداد خراب کرده است.