کافه گردش
بین الملل
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۱۰ ق.ظ

قهرمان بوکس به داعش پیوست /تصاویر

قهرمان دو دوره جهان در بوکس تایلندی به گروه تروریستی داعش پیوست.

به گزارش واحد مرکزی خبر، منابع خبری در سوئیس، روز شنبه خبر دادند والدیت گاشی، قهرمان دو دوره جهان در بوکس تایلندی که اصالتی آلبانیایی دارد، اوایل ژانویه ۲۰۱۵ به گروه تروریستی داعش پیوست.

به گزارش خبرگزاری لبنانی آسیا، در این خبر به نقل از تلویزیون اس آر اف سوییس آمده است، والدیت گاشی ۲۹ ساله، چند ماه ناپدید شده بود و حتی خانواده او فکر می کردند در تایلند به سر می برد اما پس از مدتی مشخص شد او در سوریه به سر می برد و بر اساس اعتقاداتش در تلاش برای تشکیل دولت خلافت اسلامی شریک شده است.

(تصاویر) قهرمان بوکس به داعش پیوست

گاشی ماموریتش را در سوریه، تعقیب جاسوسان و قاچاقچیان عنوان کرد و اصلی ترین محور فعالیتش را در شهر منبج، از شهرهای نزدیک به مرز ترکیه اعلام کرد.

خبر پیوستن این قهرمان بوکس به داعش با واکنش تند هواداران این رشته ورزشی مواجه شد و بسیاری خواستار آن شدند تا همه عناوین و مدال هایش از او پس گرفته شود.

شبکه تلویزیونی سوییس ادامه داد:« این فرد پس از پیوستن به داعش، در سوریه باقی نماند بلکه به سوییس بازگشت و در شهر وینترتور یک باشگاه ورزشی با نام MMM SUNNA دایر کرد و توانست در این باشگاه سه نوجوان ۱۶ تا ۲۰ ساله را آموزش دهد و آنان را به عنوان نیروی داعش جذب کند ضمن اینکه در همین مدت رضایت خواهر یکی از این افراد را برای پیوستن به داعش جلب کرد. یکی از سه نفری که در باشگاه او آموزش دیدند ابن محمد الکردی است که در کنار داعش در سوریه کشته شد و گاشی در صفحه فیس بوکش ضمن تسلیت مرگ او، نوشت:« به زودی در بهشت به او ملحق می شوم».

(تصاویر) قهرمان بوکس به داعش پیوست

گاشی در یکی از نوشته هایش تصریح کرد: «در حال حاضر فهم عمیقی از دولت اسلامی دارم، من به اندیشه هایشان عادت کرده ام. دوست دارم کار خوبی انجام دهم و در زمان این کار کشته شوم. این اتفاق مرا خرسند خواهد کرد…خانواده ام مرا سرزنش نکنند زیرا آنان از اتفاقی که برایم افتاده است آگاه نیستند.»

رهـــــــــــــا مسعودی
796 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *