کافه گردش
بین الملل
۱۵ فروردین ۱۳۹۴, ۵:۳۸ ب.ظ

واکنش آمریکایی ها به درخواست جدید نتانیاهو

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به خواسته‌ی جدید نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از مذاکرات هسته‌ای گفت: مذاکرات با ایران تنها و فقط درباره‌ی مساله‌ی هسته‌یی بوده است.
ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به خواسته‌ی جدید نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از مذاکرات هسته‌ای گفت: مذاکرات با ایران تنها و فقط درباره‌ی مساله‌ی هسته‌یی بوده است.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز جمعه پس از آن که ایران و گروه ۱+۵ توانستند به یک بیانیه مشترک بر سر برنامه هسته‌یی ایران و چگونگی لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور دست یابد گفت: ایران در یک توافق هسته‌ای نهایی باید به طور شفاف و روشن موجودیت اسراییل را به رسمیت بشناسد.

نتانیاهو که یکی از اصلی‌ترین مخالفان اصلی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ به شمار می‌آید پس از حصول این تفاهم نامه میان این کشورها نسبت به آن ابراز نگرانی کرده و مدعی شده است این توافق راه ایران را برای دستیابی به سلاح هسته‌ای هموار می‌کند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هم‌چنین گفت: من می‌خواهم برای همه مشخص کنم که موجودیت اسراییل قابل مذاکره نیست.

وی تاکید کرد: اسراییل توافقی که در آن اجازه دهد یک کشور درباره‌ی نابودی ما صحبت کند را نخواهد پذیرفت.

به نوشته نیویورک تایمز ماری هارف، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران در واشنگتن در پاسخ به این درخواست جدیدنتانیاهو گفت: مذاکرات با ایران که به حصول یک تفاهم‌نامه منجر شد تنها و فقط درباره‌ی مساله‌ی هسته‌ای بوده است.

رهـــــــــــــا مسعودی
462 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *