افت قیمت طلا در بازارهای جهانی

پس از آنکه مذاکره کنندگان دموکرات و جمهوری خواه کنگره آمریکا توانستند به توافقی بر سر متمم تامین مالی دولت آمریکا تا ماه سپتامبر برای جلوگیری از تعطیلی دولت فدرال دست یابند، ارزش دلار بالا رفت و این مسئله موجب تضعیف قیمت طلا شد.

به گزارش میزان، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.3 درصد کاهش به 1264 دلار و 6 سنت رسید.

قیمت طلا هفته گذشته بیشترین کاهش هفتگی از هفته منتهی به 10 مارس تاکنون را شاهد بود و حدود 1.2 درصد ارزان تر شد.

قیمت طلای امریکا نیز امروز با 0.2 درصد کاهش به 1265 دلار و 20 سنت رسید. شاخص دلار آمرکیا امروز با 0.1 درصد افزایش به 99.118 رسید.

دموکرات ها و جمهوری خواهان در کنگره آمریکا به توافقی دو حزبی در مورد یک بسته تامین مالی دست یافته اند که مانع از تعطیلی دولت فدرال تا پایان سال مالی جاری یعنی 30 سپتامبر خواهد شد.

نرخ رشد اقتصادی امریکا در سه ماهه نخست امسال به پایین ترین رقم در طی 3 سال گذشته رسیده و رشد هزینه های مصرفی تقریبا متوقف شده است. اما افزایش سرمایه گذاری ها در بخش کسب و کار و رشد دستمزدها نشان می دهد که در ادامه سال روند رشد مجددا افزایش خواهد یافت.

به رغم عملکرد قابل توجه طلا در سه ماهه نخست امسال، بانک ها همچنان در مورد چشم انداز قیمت طلا محتاط هستند.

تقاضا برای طلا در هند در آستانه یک مراسم سنتی که میزان خرید طلا در آن افزایش می یابد، نسبت به سال گذشته رشد داشته است. کاهش قیمت طلا در خرید بیشتر طلا توسط هندی ها موثر بوده است.

روز یکشنبه، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا تماس های دیپلماتیک با متحدانش در آسیا را افزایش داد تا از همکاری آنها با واشنگتن در زمینه افزایش فشاها بر کره شمالی اطمینان حاصل کند.