کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۹:۳۳ ق.ظ

افت قیمت طلا در بازارهای جهانی

پس از آنکه مذاکره کنندگان دموکرات و جمهوری خواه کنگره آمریکا توانستند به توافقی بر سر متمم تامین مالی دولت آمریکا تا ماه سپتامبر برای جلوگیری از تعطیلی دولت فدرال دست یابند، ارزش دلار بالا رفت و این مسئله موجب تضعیف قیمت طلا شد.

به گزارش میزان، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۳ درصد کاهش به ۱۲۶۴ دلار و ۶ سنت رسید.

قیمت طلا هفته گذشته بیشترین کاهش هفتگی از هفته منتهی به ۱۰ مارس تاکنون را شاهد بود و حدود ۱٫۲ درصد ارزان تر شد.

قیمت طلای امریکا نیز امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۲۶۵ دلار و ۲۰ سنت رسید. شاخص دلار آمرکیا امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۹۹٫۱۱۸ رسید.

دموکرات ها و جمهوری خواهان در کنگره آمریکا به توافقی دو حزبی در مورد یک بسته تامین مالی دست یافته اند که مانع از تعطیلی دولت فدرال تا پایان سال مالی جاری یعنی ۳۰ سپتامبر خواهد شد.

نرخ رشد اقتصادی امریکا در سه ماهه نخست امسال به پایین ترین رقم در طی ۳ سال گذشته رسیده و رشد هزینه های مصرفی تقریبا متوقف شده است. اما افزایش سرمایه گذاری ها در بخش کسب و کار و رشد دستمزدها نشان می دهد که در ادامه سال روند رشد مجددا افزایش خواهد یافت.

به رغم عملکرد قابل توجه طلا در سه ماهه نخست امسال، بانک ها همچنان در مورد چشم انداز قیمت طلا محتاط هستند.

تقاضا برای طلا در هند در آستانه یک مراسم سنتی که میزان خرید طلا در آن افزایش می یابد، نسبت به سال گذشته رشد داشته است. کاهش قیمت طلا در خرید بیشتر طلا توسط هندی ها موثر بوده است.

روز یکشنبه، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا تماس های دیپلماتیک با متحدانش در آسیا را افزایش داد تا از همکاری آنها با واشنگتن در زمینه افزایش فشاها بر کره شمالی اطمینان حاصل کند.

رهـــــــــــــا مسعودی
396 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *