برخورد جدی پلیس با هنجارشکنان در چهارشنبه سوری

سردار حسین ساجدی‌نیا با اشاره به در پیش رو بودن چهارشنبه پایانی سال و اقدامات پلیس در راستای کاهش سوانح و استقرار نظم و امنیت در شهر تهران اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به همکاری بسیار خوب مردم در سال جاری در خصوص شب چهارشنبه پایانی سال امسال وضعیت بسیار خوبی را در شهر تهران شاهد بودیم.

وی اضافه کرد: طی یکی دو ماه گذشته با توجه به رصدهای انجام شده همکاران ما موفق شدند نزدیک به 40 تن مواد محترقه که شامل میلیون‌ها قطعه ترقه و مواد محترقه دیگر بود کشف و ضبط کنند که البته با همکاری بسیار خوب مردم در سال جاری، کشفیات امسال به نسبت سنوات گذشته کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه پلیس امسال هم همچون سنوات گذشته طرح کوچه‌محوری را در شب چهارشنبه پایانی سال دنبال خواهد کرد، از خانواده‌ها خواست تا حتی‌المقدور از استفاده هرگونه ترقه خودداری کنند و این شب را به درکنار هم بودن و شب‌نشینی‌های خانوادگی اختصاص دهند و در صورتی که نوجوانان قصد دارند حضور در معابر را دارند حتما در کوچه‌های خود حاضر باشند چرا که پلیس اجازه نخواهد داد هیچ یک از خیابان‌های شهر حتی خیابان‌های فرعی مسدود شود.

سردار ساجدی‌نیا با تاکید بر برخورد جدی پلیس با هنجارشکنان چهارشنبه پایانی سال افزود: طبق هماهنگی‌های انجام شده دادستان تهران شخصا نامه‌ای را خطاب به بنده نوشته و اختیاراتی را به پلیس داده است که خدای نکرده در صورت مزاحمت هنجارشکنان برای مردم قطعا پلیس با جدیت برخورد خواهد کرد و هنجارشکنان تا پایان تعطیلات نوروز میهمان پلیس خواهند بود ولی امیدواریم با همکاری مردم شرایطی برای استفاده از این اختیارات ایجاد نشود.

* افزایش 50 درصدی ایستگاه‌های نوروزی پلیس پایتخت/ استقرار 553 ایستگاه پلیس در 375 محله تهران

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های پلیس برای نوروز گفت: پلیس طبق سنوات گذشته در آماده‌باش قرار دارد و این آماده‌باش نوروزی شامل یگان‌های پلیس راهور و یگان‌های انتظامی است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اضافه کرد: با توجه به اینکه شهر تهران شهری مسافرفرست در ایام نوروز است شاهد کاهش ترددها در معابر و خصوصا معابر بزرگراهی هستیم که این خلوت شدن معابر ممکن است باعث افزایش سرعت غیرمجاز تردد در مسیرهای بزرگراهی شود، لذا با توجه به تدابیر اتخاذ شده، ابزارهای کنترل سرعت پلیس در ایام نوروز افزایش یافته و همکاران ما در پلیس راهور در مسیرهای بزرگراهی حضور پررنگی خواهند داشت.

سردار ساجدی‌نیا با اعلام خبر اجرای آزمایشی ارسال آنلاین پیامک تخلف به رانندگان خاطی گفت: به دنبال اجرای این طرح آزمایشی تمام رانندگان متخلف به صورت آنلاین از تخلفات خود با خبر می‌شوند و تخلفات به صورت پیامکی به تلفن همراه آنها ارسال خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین با توجه به کاهش 17 درصدی سرقت در سال گذشته مقرر شد تا ایستگاه‌های نوروزی پلیس به میزان 40 تا 50 درصد در شهر تهران افزایش یابد و از روز شنبه 553 ایستگاه پلیس در 375 محله تهران مستقر می‌شوند و علاوه بر این موارد طرح ایست و بازرسی برای تامین امنیت پایتخت‌نشینان اجرایی خواهد شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: ما این اطمینان را به مردم خواهیم داد که با حضور پلیس قطعا شاهد امنیت بهتری خواهند بود و می‌توانند با خیال راحت به سفر نوروزی بروند.

سردار ساجدی‌نیا همچنین از حضور پلیس‌های محسوس و نامحسوس در پایانه‌های شهر تهران خبر داد و گفت: علاوه بر این موارد پلیس تا پایان تعطیلات حضور پررنگی در محلات شهر خواهد داشت و طرح نوروزی خود را ادامه می‌دهد. همچنین برای روز طبیعت نیز دستورالعمل‌های لازم صادر شده و قرارگاه‌های ما آماده استقبال از این روز هستند.

وی در پایان با اشاره به برگزاری جلساتی با نگهبانان محله و پلیس افتخاری از مردم خواست تا پیش از سفر حتما طلا و جواهرات خود را به صندوق امانات بانک‌ها بسپارند و قبل از سفر از صحت وسیله نقلیه اطمینان حاصل کنند و با توجه به شرایط جوی، تجهیزات مناسب را همراه داشته باشند.