کافه گردش
اجتماعی
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۹:۰۳ ق.ظ

وزیر اقتصاد : نرخ تورم تک رقمی می‌شود

 وزیر اقتصاد : نرخ تورم تک رقمی می‌شود

وزیر اقتصاد با اعلام این که دولت از سپرده گذارانی که به دلیل سود بالاتر به سمت موسسات غیرمجاز می روند، حمایت نمی کند گفت: برنامه جدید دولت دستیابی به نرخ تورم تک رقمی است.

علی طیب نیا با تاکید بر نقش بی بدیل نظام بانکی کشور در شکست تحریم ها گفت: بانک ها در به شکست کشاندن تحریم ها نقشی بی بدیل و امری بی سابقه در تاریخ کشور و سطح بین الملل را به اجرا گذاشته اند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تحریم های ظالمانه نسبت به نظام بانکی کشور اظهار داشت: نظام بانکی کشور خوشبختانه توانست این شرایط سخت را به نحو مناسبی مدیریت کند و این در حالی است که شاهدیم پیش از این، اعمال تحریم های مشابه البته در سطوحی خیلی پایین تر عملا موجب سقوط دولت ها شده است.
وی تصریح کرد: بنابراین خروج عزتمندانه و موفقیت آمیز ایران از تحریم های بین المللی آن هم بدون عقب نشینی از حقوق حقه مردم کشورمان تا حد قابل توجهی ناشی از عملکرد عالی نظام بانکی کشور در خصوص مدیریت تحریم ها است که کمک زیادی به دولت در کاهش تورم، تثبیت بازارهای مختلف مالی و خروج از رکود کرد.
طیب نیا با اشاره به موفقیت های دولت در مهار تورم و با بیان اینکه موفقیت هایی که در مقابله با تورم به دست آمده توفیقات قابل قبولی است، افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته بنا داریم به تورم تک رقمی دست یابیم.
وزیر اقتصاد تصریح کرد: اولویت دولت در سال ۱۳۹۴ رونق اقتصادی و دستیابی به رشد اقتصادی بالاتر است و در این راستا نظام مالی کشور، یکی از حوزه هایی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. طیب نیا کمبود سرمایه بانک ها، مطالبات معوق بانک ها و در نهایت اموال و دارایی های مازاد را از جمله مشکلاتی برشمرد که بانک های کشور با آن مواجه هستند.
وی با اشاره به مصوبه شورای پول و اعتبار درخصوص نرخ سود های جدید گفت: دولت هیچ گونه حمایتی نسبت به سپرده گذارانی که سود بالاتر از نرخ مصوب دولت از موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز دریافت می کنند، نخواهد داشت

 

سپیده تدین
621 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *