کافه گردش
حوادث
۲۸ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۳۶ ب.ظ

ادعای یک قربانی اسیدپاشی: خانواده اسیدپاش تهدیدم می کنند

4-13920827170117

داوود روشنایی جوانی است که دوم آبانماه سال ۸۴ از سوی فردی به نام «حمید ص» مورد اسیدپاشی قرار گرفته و اکنون پس از گذشت حدود ۹ سال از روز حادثه همچنان از اجرایی نشدن حکمش گله دارد و از رئیس دستگاه قضا می خواهد که زودتر به این موضوع رسیدگی کند.

 

این قربانی اسیدپاشی با بیان اینکه خانواده متهم به شکل غیرمستقیم مرا تهدید می کنند گفت: متاسفانه پس از آن که مورد اسیدپاشی قرار گرفتم حتی یک بار نیز خانواده متهم برای کسب رضایت نزد من یا وکیلم نیامده اند .

 

روشنایی مدعی شد: حتی در یکی از آخرین تماس هایی که حدود دو سال پیش با خواهر متهم داشتم وی گفت که تعداد زیادی در اسید سوخته اند و تو هم یکی از این افراد هستی.

 

این قربانی اسیدپاشی با اشاره به روند پیگیری پرونده اش افزود: پرونده آمنه بهرامی که حدود شش ماه زودتر از من قربانی اسیدپاشی شد، پس از گذشت هفت سال به سرانجام رسید اما متاسفانه پرونده من وارد سال نهم شده و تاکنون حکم صادره، اجرا نشده است.

 

وی با اشاره به برگزاری چندین جلسه دادگاه برای رسیدگی به شکایتش از عامل اسیدپاشی افزود: آخرین جلسه دادگاه در سال ۸۸ به ریاست قاضی عزیزمحمدی که قاضی پرونده آمنه بهرامی نیز بود، برگزار شد و پس از آن حکم صادره در شعبه دیوان عالی کشور به ریاست قاضی عروجی نیز مورد تایید قرار گرفت.

 

روشنایی با بیان اینکه قصاص چشم چپ و دیه حکمی است که برای من در نظر گرفته شده است گفت: پس از رفتن حکم به دیوان عالی کشور خواسته شد که پزشکی قانونی نحوه اجرای آن را تایید کند که پس از برگشت پرونده در صحبتی که قاضی عزیزمحمدی با رئیس وقت سازمان پزشکی قانونی داشت، چگونگی اجرا تایید شد و پرونده مجدد به دیوان عالی کشور بازگشت.

 

وی با بیان اینکه پرونده درسیزدهم فروردین ماه سال ۹۰ در شعبه ششم دیوان عالی کشور به تایید نهایی رسید به ایسنا گفت: پس از آن که حکم به لحاظ قانونی و شرعی تایید شد برای اجرا به اجرای احکام رفت که در آنجا خواسته شد تا پزشکان پزشکی قانونی خود نحوه اجرای قصاص را تایید کنند که باز هم از سوی پزشکان نحوه اجرا و قابلیت آن تایید شد.

 

این قربانی اسیدپاشی با اشاره به ارسال پرونده اش برای اذن رئیس قوه قضاییه افزود: بنا بر اطلاعاتی که من دارم رئیس دستگاه قضا از طریق معاونت قضایی نامه ای به دادسرای ناحیه ۲۷ ارسال کرده که بر اساس آن از تاخیر در اجرای پرونده انتقاد کرده بود اما به نظر می رسد در ارسال حکم نهایی از اجرای احکام به رئیس قوه قضاییه کوتاهی صورت گرفته و افرادی هستند که اجازه رسیدن نامه به آیت الله آملی لاریجانی را نمی دهند.

 

وی با بیان اینکه تا کنون مراجعه ای به رئیس دستگاه قضا نداشتم گفت: حدود سه ماه پیش با حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای دادستان کل کشور دیداری داشتم که وی نیز نامه ای را به معاون قضایی قوه قضاییه ارسال و خواستار رسیدگی سریع به پرونده شد اما متاسفانه تاکنون حکم اجرا نشده است.

 

روشنایی همچنین درباره وضعیت متهم و شرایط وی نیز گفت: بنابر اطلاعاتی که من دارم تا حدود چهار ماه پیش متهم در زندان رجایی شهر زندانی بود اما در حال حاضر اطلاعی از وی ندارم.

 

به گفته این قربانی اسیدپاشی پیش از این یک بار متهم از زندان آزاد شده که با دستور قاضی عزیزمحمدی بار دیگر دستگیر و به زندان رجایی شهر منتقل شد.

 

وی درباره اقدامات انجام گرفته از سوی خانواده متهم برای جلب رضایت نیز وی گفت: بر اساس اطلاعات من خانواده «حمید ص» در قم ساکن هستند اما متاسفانه نه تنها برای رضایت نزد من یا وکیلم نیامده اند بلکه به شکلی غیرمستقیم نیز مرا تهدید کرده و به من گفته اند که کاری خواهند کرد تا با استفاده از نفوذی که دارند نه تنها حکم اجرا نشود که خود من با پای خودم برای کسب رضایت نزد آنان بروم.

 

سه سال به دنبال دیدار احمدی نژاد بودم

 

وی همچنین درباره آخرین وضعیت درمان و پیگیری جراحی های خود نیز گفت: قریب به ۹ سال است که خانه نشین شده ام اما حدود سه سال به دنبال دیدار با آقای احمدی نژاد بودم تا سرانجام توانستم به ثمره هاشمی مشاور ارشد وی دسترسی پیدا کنم.

 

روشنایی با بیان اینکه پس از پیگیری های فراوان دستوری از جانب رییس دولت دهم به وزیر وقت بهداشت، دکتر طریقت منفرد صادر شد که بر اساس آن تیمی از پزشکان می بایست مرا معاینه کرده و پس از برآوردهای هزینه درمان داخل کشور تمامی آن از سوی دولت پرداخت می شد.

 

این قربانی اسیدپاشی با بیان اینکه برای پیگیری پرونده اش تا بیمارستان لبافی نژاد و فاطمه الزهرا (س) نیز پیش رفته است گفت: متاسفانه پس از اتمام عمر دولت و روی کار آمدن دولت جدید به من گفتند که مصوبات دولت قبل قابلیت اجرا ندارد.

 

می خواهم با رئیس جمهور دیدار کنم

 

وی درباره پیگیری هایش در دولت جدید نیز گفت: حدود یک ماه پیش پیگیری هایم را ادامه دادم که به من گفته شد دولت تنها می تواند تا سقف سه میلیون تومان آن هم به شکل غیرمستقیم به من کمک کند.

 

روشنایی اضافه کرد: بر این اساس من باید بعد از انجام عمل های خود نزد دولت رفته و حداکثر سه میلیون تومان از هزینه عمل های خود را دریافت می کردم که این رقم در مقایسه با هزینه میلیاردی درمان من رقم بسیار ناچیزی بود.

 

وی با بیان اینکه به دنبال دیدار با رییس جمهور و رییس قوه قضائیه برای حل مشکلات درمان و اجرای حکمش است، به ایسنا گفت: به نظر می رسد علی رغم این که من و آمنه بهرامی هر دو در زمانی نزدیک به هم دچار حادثه شدیم اما توجهات رسانه ای به وی سبب شد تا حکمش را زودتر از من دریافت کند، متاسفانه نمی دانم به چه علت حکم من اجرا نشده و من همچنان پس از گذشت ۹ سال بلاتکلیفم.

 

به گزارش ایسنا، داوود روشنایی در دوم آبان ماه سال ۸۴ حدود سه هفته از زمانی که به دلیل لاغری از سربازی معاف شد و در جستجوی کار بود، در ساعت ۱۱:۳۰ در حوالی محله مجیدیه مشغول رفتن به پارک بود که توسط جوانی مورد اسید پاشی قرار گرفت.

سپیده تدین
464 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *