ادعاي يک قرباني اسيدپاشي: خانواده اسيدپاش تهديدم مي کنند

4-13920827170117

داوود روشنايي جواني است که دوم آبانماه سال 84 از سوي فردي به نام «حميد ص» مورد اسيدپاشي قرار گرفته و اکنون پس از گذشت حدود 9 سال از روز حادثه همچنان از اجرايي نشدن حکمش گله دارد و از رئيس دستگاه قضا مي خواهد که زودتر به اين موضوع رسيدگي کند.

 

اين قرباني اسيدپاشي با بيان اينکه خانواده متهم به شکل غيرمستقيم مرا تهديد مي کنند گفت: متاسفانه پس از آن که مورد اسيدپاشي قرار گرفتم حتي يک بار نيز خانواده متهم براي کسب رضايت نزد من يا وکيلم نيامده اند .

 

روشنايي مدعي شد: حتي در يکي از آخرين تماس هايي که حدود دو سال پيش با خواهر متهم داشتم وي گفت که تعداد زيادي در اسيد سوخته اند و تو هم يکي از اين افراد هستي.

 

اين قرباني اسيدپاشي با اشاره به روند پيگيري پرونده اش افزود: پرونده آمنه بهرامي که حدود شش ماه زودتر از من قرباني اسيدپاشي شد، پس از گذشت هفت سال به سرانجام رسيد اما متاسفانه پرونده من وارد سال نهم شده و تاکنون حکم صادره، اجرا نشده است.

 

وي با اشاره به برگزاري چندين جلسه دادگاه براي رسيدگي به شکايتش از عامل اسيدپاشي افزود: آخرين جلسه دادگاه در سال 88 به رياست قاضي عزيزمحمدي که قاضي پرونده آمنه بهرامي نيز بود، برگزار شد و پس از آن حکم صادره در شعبه ديوان عالي کشور به رياست قاضي عروجي نيز مورد تاييد قرار گرفت.

 

روشنايي با بيان اينکه قصاص چشم چپ و ديه حکمي است که براي من در نظر گرفته شده است گفت: پس از رفتن حکم به ديوان عالي کشور خواسته شد که پزشکي قانوني نحوه اجراي آن را تاييد کند که پس از برگشت پرونده در صحبتي که قاضي عزيزمحمدي با رئيس وقت سازمان پزشکي قانوني داشت، چگونگي اجرا تاييد شد و پرونده مجدد به ديوان عالي کشور بازگشت.

 

وي با بيان اينکه پرونده درسيزدهم فروردين ماه سال 90 در شعبه ششم ديوان عالي کشور به تاييد نهايي رسيد به ايسنا گفت: پس از آن که حکم به لحاظ قانوني و شرعي تاييد شد براي اجرا به اجراي احکام رفت که در آنجا خواسته شد تا پزشکان پزشکي قانوني خود نحوه اجراي قصاص را تاييد کنند که باز هم از سوي پزشکان نحوه اجرا و قابليت آن تاييد شد.

 

اين قرباني اسيدپاشي با اشاره به ارسال پرونده اش براي اذن رئيس قوه قضاييه افزود: بنا بر اطلاعاتي که من دارم رئيس دستگاه قضا از طريق معاونت قضايي نامه اي به دادسراي ناحيه 27 ارسال کرده که بر اساس آن از تاخير در اجراي پرونده انتقاد کرده بود اما به نظر مي رسد در ارسال حکم نهايي از اجراي احکام به رئيس قوه قضاييه کوتاهي صورت گرفته و افرادي هستند که اجازه رسيدن نامه به آيت الله آملي لاريجاني را نمي دهند.

 

وي با بيان اينکه تا کنون مراجعه اي به رئيس دستگاه قضا نداشتم گفت: حدود سه ماه پيش با حجت الاسلام والمسلمين محسني اژه اي دادستان کل کشور ديداري داشتم که وي نيز نامه اي را به معاون قضايي قوه قضاييه ارسال و خواستار رسيدگي سريع به پرونده شد اما متاسفانه تاکنون حکم اجرا نشده است.

 

روشنايي همچنين درباره وضعيت متهم و شرايط وي نيز گفت: بنابر اطلاعاتي که من دارم تا حدود چهار ماه پيش متهم در زندان رجايي شهر زنداني بود اما در حال حاضر اطلاعي از وي ندارم.

 

به گفته اين قرباني اسيدپاشي پيش از اين يک بار متهم از زندان آزاد شده که با دستور قاضي عزيزمحمدي بار ديگر دستگير و به زندان رجايي شهر منتقل شد.

 

وي درباره اقدامات انجام گرفته از سوي خانواده متهم براي جلب رضايت نيز وي گفت: بر اساس اطلاعات من خانواده «حميد ص» در قم ساکن هستند اما متاسفانه نه تنها براي رضايت نزد من يا وکيلم نيامده اند بلکه به شکلي غيرمستقيم نيز مرا تهديد کرده و به من گفته اند که کاري خواهند کرد تا با استفاده از نفوذي که دارند نه تنها حکم اجرا نشود که خود من با پاي خودم براي کسب رضايت نزد آنان بروم.

 

سه سال به دنبال ديدار احمدي نژاد بودم

 

وي همچنين درباره آخرين وضعيت درمان و پيگيري جراحي هاي خود نيز گفت: قريب به 9 سال است که خانه نشين شده ام اما حدود سه سال به دنبال ديدار با آقاي احمدي نژاد بودم تا سرانجام توانستم به ثمره هاشمي مشاور ارشد وي دسترسي پيدا کنم.

 

روشنايي با بيان اينکه پس از پيگيري هاي فراوان دستوري از جانب رييس دولت دهم به وزير وقت بهداشت، دکتر طريقت منفرد صادر شد که بر اساس آن تيمي از پزشکان مي بايست مرا معاينه کرده و پس از برآوردهاي هزينه درمان داخل کشور تمامي آن از سوي دولت پرداخت مي شد.

 

اين قرباني اسيدپاشي با بيان اينکه براي پيگيري پرونده اش تا بيمارستان لبافي نژاد و فاطمه الزهرا (س) نيز پيش رفته است گفت: متاسفانه پس از اتمام عمر دولت و روي کار آمدن دولت جديد به من گفتند که مصوبات دولت قبل قابليت اجرا ندارد.

 

مي خواهم با رئيس جمهور ديدار کنم

 

وي درباره پيگيري هايش در دولت جديد نيز گفت: حدود يک ماه پيش پيگيري هايم را ادامه دادم که به من گفته شد دولت تنها مي تواند تا سقف سه ميليون تومان آن هم به شکل غيرمستقيم به من کمک کند.

 

روشنايي اضافه کرد: بر اين اساس من بايد بعد از انجام عمل هاي خود نزد دولت رفته و حداکثر سه ميليون تومان از هزينه عمل هاي خود را دريافت مي کردم که اين رقم در مقايسه با هزينه ميلياردي درمان من رقم بسيار ناچيزي بود.

 

وي با بيان اينکه به دنبال ديدار با رييس جمهور و رييس قوه قضائيه براي حل مشکلات درمان و اجراي حکمش است، به ايسنا گفت: به نظر مي رسد علي رغم اين که من و آمنه بهرامي هر دو در زماني نزديک به هم دچار حادثه شديم اما توجهات رسانه اي به وي سبب شد تا حکمش را زودتر از من دريافت کند، متاسفانه نمي دانم به چه علت حکم من اجرا نشده و من همچنان پس از گذشت 9 سال بلاتکليفم.

 

به گزارش ايسنا، داوود روشنايي در دوم آبان ماه سال 84 حدود سه هفته از زماني که به دليل لاغري از سربازي معاف شد و در جستجوي کار بود، در ساعت 11:30 در حوالي محله مجيديه مشغول رفتن به پارک بود که توسط جواني مورد اسيد پاشي قرار گرفت.