انواع کلاهبرداري هاي نوظهور در فضاي مجازي

2-13920909110053

رييس پليس فتاي فرماندهي انتظامي آذربايجان غربي بر ضرورت شناخت و پيشگيري از آسيب ها و معضلات فضاي مجازي در جامعه امروزي تأکيد کرد.

 

سرهنگ حسن کوره بلاغي در تشريح جزئيات اين خبر گفت: رسانه ها نقشي بي بديل در اطلاع رساني و پيشگيري از جرائم سايبري و آگاه سازي جوانان در خصوص شناخت آسيب ها و معضلات آن دارند.

 

وي ادامه داد: در جامعه اي که استفاده از اينترنت و فضاي مجازي روز به روز گسترده تر مي شود، شناخت آسيب ها و آگاه سازي آحاد جامعه بسيار ضروري است.

 

کوره بلاغي با اشاره به انواع کلاهبرداري هاي نوظهور در فضاي مجازي گفت: امروزه بيشتر مجرمان با استفاده از ايجاد صفحات جعلي، ارسال پيامک هاي کلاهبرداري و سوءاستفاده از کارت هاي عابربانک نيات شوم خود را دنبال مي کنند.

 

وي ادامه داد: شهروندان نبايد اطلاعات شخصي و خانوادگي خودشان را حتي به صورت محرمانه در فضاي مجازي انتشار دهند، زيرا انتشار اطلاعات حتي به صورت محرمانه موجب انتشار عمومي آن خواهد شد.

 

کوره بلاغي تصريح کرد: افراد نبايد براي خريد از فروشگاه ها کارت عابربانک خود را در اختيار فروشنده قرار دهند، زيرا مسبب پيامدهاي متعاقب آن خواهند شد.

 

رييس پليس فتاي فرماندهي انتظامي آذربايجان غربي با ارائه هشدارها و نکات امنيتي براي والدين خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت بروز هر گونه کلاهبرداري در فضاي مجازي مراتب را به کارشناسان پليس فتا براي رسيدگي گزارش دهند.