این زورگیران را شناسایی کنید

92-08-m1260
کارآگاهان پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ از مردم خواستند تصویر زورگیران را شناسایی کنند.

در اوایل مردادماه امسال شخصی با مراجعه به گشت کلانتری 154 چیتگر به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید سفیدرنگ مورد تهدید و زورگیری با سلاح‌سرد قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “زورگیری” و به دستور دادیار شعبه پنجم دادیاری دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران‌بزرگ ارسال شد.

مالباخته پس از حضور در پایگاه پنجم پلیس آگاهی، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در ساعت 11 شب، در میدان آزادی به مقصد شهریار سوار یک دستگاه خودرو پراید سفیدرنگ با سه سرنشین جوان شدم که جدای از راننده، یک تن در صندلی شاگرد و یک تن نیز در صندلی عقب نشسته بود.

زمانی که راننده سه راه تهرانسر را رد کرد، از وی پرسیدم: “مگر شما به شهریار نمی‌روید که ناگهان سرنشین صندلی عقب چاقویی را زیر گلویم گذاشت و گفت “هرچه داری بده” و با تهدید چاقو، کیف‌دستی حاوی چهار فقره دسته‌چک شمال 200 برگه چک، هشت فقره عابربانک و مبلغ یک میلیون و 300 هزار تومان وجه‌نقد را به همراه سه حلقه انگشتر نقره داخل دستم را سرقت و مرا در خیابانی در جاده مخصوص پیاده و از محل دور شدند.

با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان به بررسی تراکنش حساب‌های بانکی مربوط به عابربانک‌ها پرداخته و در بررسی‌های بعمل آمده اطلاع پیدا کردند که سارقان علاوه بر سرقت مبلغ یک میلیون و 300 هزار تومان داخل کیف، با استفاده از رمزهای عابربانک‌ها که با تهدید چاقو اقدام به گرفتن آنها از مالباخته کرده بودند، وجوه نقد داخل حساب‌ها را برداشت کرده‌اند.

شعبات بانکی شناسایی و کارآگاهان در بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی تصاویر سه سارق زورگیر شدند.

سرهنگ گزافی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با شناسایی تصاویر سه سارق زورگیر از سوی مالباخته و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین هویت متهمان، دستور انتشار تصاویر هر سه متهم از سوی دادیار صادر شد.

وی از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی متهمان شدند خواست تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص هویت، مخفی‌گاه یا محل‌های تردد آنها از طریق شماره تماس‌های 51055464 یا 51055617 در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ قرار دهند.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ از شکات و مالباختگانی نیز که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به پایگاه پنجم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.