کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۰ خرداد ۱۳۹۶, ۹:۵۸ ق.ظ

تایید فوت ۳ نفر بر اثر تب کریمه کنگو

اکبر ترکی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ، با اشاره به  جلسه عصر امروز( سه شنبه ۹ خرداد) کمیسیون متبوع خود اظهار داشت: در جلسه عصر امروز کمیسیون موضوع بیماری«تب کریمه کنگو» با حضور آقای گویا مدیرکل مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت و درمان بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه آقای گویا وضعیت شیوع بیماری را نسبت به سال گذشته مقایسه کرد و گفت: سال گذشته ۶۲ بیمار مبتلا به بیماری «تب کریمه کنگو» در سراسر کشور شناسایی شدند که ۶ نفر از آنها جان خود را بر اثر این بیماری از دست دادند. امسال نیز ۳۱ بیمار در سراسر کشور شناسایی شدند که ۳ نفر از آنها جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، تصریح کرد: آقای گویا در جمع‌بندی خود عنوان کرد که بیماری نسبت به سال گذشته افزایش چشم‌گیری نداشته است و  باید با این ویروس به خوبی مقابله کرد و ضمن رعایت شرایط و موارد بهداشتی زمینه آموزش شهروندان برای پیشگیری از این بیماری را فراهم کرد.

ترکی درباره فراوانی شیوع بیماری «تب کریمه کنگو» در استانهای مختلف افزود: در این جلسه عنوان شد که  بیشترین تعداد بیماران مبتلا به بیماری «تب کریمه کنگو»در استان سیستان و بلوچستان هستند.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین بر جلوگیری از کشتار غیرمجاز و رعایت بهداشت عمومی و همچنین کنترل بر کشتارگاه‌ها و بسته شدن کشتارگاه‌های غیرمجاز و به تقویت ارتباط وزارت بهداشت، دامپزشکی، جهادکشاوری و مجلس در آگاه سازی جامعه تاکید شد.

رهـــــــــــــا مسعودی
373 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *