دستگيري زن و شوهر مأمورنما

2-13920824152357

زوج شيشه اي که در پوشش مامور پليس، مسافران را سر کيسه مي کردند در جريان تحقيقات پليس شناسايي و دستگير شدند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، 10 آبان امسال فردي با مراجعه به گشت کلانتري 118 ستارخان به مأموران اعلام کرد که سرنشينان يک دستگاه خودرو پژو 405 مشکي رنگ و تحت عنوان مأمور ، اقدام به سرقت وجوه نقد همراه وي کرده اند .

 

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع “سرقت تحت پوشش مأمور” و به دستور شعبه يازدهم بازپرسي دادسراي امور جنايي تهران ، پرونده براي رسيدگي در اختيار اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت .

 

شاکي پرونده در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : ساعتچهار بعدازظهر 14 مهر به عنوان مسافر و براي رفتن به ايستگاه مترو دانشگاه شريف ، سوار يک دستگاه خودرو پژو 405 مشکي رنگ شدم که يک زن جوان نيز در صندلي شاگرد نشسته و من در لحظه اول تصور کردم که اين زن نيز همانند من مسافر است . پس از سوار شدن به ماشين و در محدوده خيابان تيموري ، ناگهان صداي بي سيم از داخل ماشين شنيده شد و همزمان راننده ماشين با معرفي خود به عنوان مأمور شروع به پرسيدن سؤال از من کرد و به بهانه اينکه به من مشکوک شده اقدام به بازرسي محتويات جيب هاي من کرد . پس از خارج کردن وجوه نقد و گرفتن گوشي تلفن همراهم ، راننده ماشين را در خياباني خلوت متوقف و به بهانه بازرسي دقيق تر مرا پياده کرد و به محض پياده شدن من ، به سرعت از محل دور شد.

 

دستگيري زن و شوهر مأمورنما

 

با شناسايي تعداد ديگري از مالباختگان به ويژه تعدادي از مالباختگان تبعه کشور افغانستان، کارآگاهان اداره پنجم با انجام اقدامات پليسي موفق به شناسايي خودرو پژو 405 مشکي متهمان شدند و با شناسايي آخرين مالک خودرو به نام “عليرضا . و” 37 ساله از سوي مالبختگان ، مخفيگاه وي و همسرش سميه 31 ساله در منطقه يافت آباد، خيابان مدائن شناسايي شد .

 

سرانجام عليرضا و همسرش ساعت 10 صبح 20 آبان در مخفيگاهشان و در زمان مصرف موادمخدر شيشه ، دستگير و در بازرسي از آنجا يک عدد بي سيم همراه مقاديري موادمخدر از نوع شيشه و همچنين ارز خارجي متعلق به کشور افغانستان کشف شد .

 

عليرضا که چاره اي جز اعتراف نداشت، به سرقتهاي تحت پوشش به ويژه از افاغنه اعتراف و در اظهارات اوليه به کارآگاهان گفت: تعدادي از سرقتها را به همراه همسرم انجام مي دادم و در برخي از سرقت ها نيز تنها بودم.

 

عليرضا در ادامه به کارآگاهان گفت : مدت 6 سال است که به همراه همسرم مصرف مواد مخدر دارم و در حال حاضر نيز شيشه مصرف مي کنم.

 

سرهنگ علي غياثوند معاون مبارزه با سرقتهاي خاص پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: از تمام مالباختگاني که بدين شيوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته اند دعوت مي شود تا براي شناسايي متهمان و پيگيري شکايات خود به اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي مراجعه کنند.