زندگي شيرين در اسيد سوخت

3-13920904120013

متولد سال 1373 است و در نوروز سال 91 زماني که کمتر از 18 سال سن داشت، اسيد، زندگي و آرزوهاي شيرينش را به باد داده و اکنون با چشمي که بينايي اش را و گوشي که شنوايي اش را از دست داده، منتظر اجراي حکم قصاص اسيدپاشي است.

 

 

 

«شيرين» درباره جزئيات روز حادثه، گفت: نخستين روز سال 91 بود و کمتر از هشت ساعت از تحويل سال گذشته بود که «جمشيد» که متولد سال 66 بود با من تماس گرفت و خواست با يکديگر ملاقات داشته باشيم.

 

 

 

وي «جمشيد» را پسر مورد علاقه اش عنوان کرد که حدود دو سال با يکديگر در ارتباط بودند و ادامه داد: مدتي بود که رابطه ام را با «جمشيد» به هم زده بودم و شايد به خاطر همين بود که او با طرح ادعاهاي مختلف، بالاخره من را راضي کرد که در يکي از پارک هاي تهرانسر با هم ملاقات داشته باشيم.

 

 

 

اين قرباني اسيدپاشي افزود: براي آخرين بار بعد از اينکه لباس هايم را پوشيدم، در آينه اتاق نگاهي به خود انداخته و به ملاقات «جمشيد» رفتم. اما پس از مدتي که با هم در يکي از آلاچيق هاي پارک صحبت کرديم، متوجه ظرفي شبيه مواد شوينده در دست «جمشيد» شدم و از او پرسيدم که اين چيست؟

 

 

 

«شيرين» با اشاره به پاسخ «جمشيد» اضافه کرد: او به من گفت که در ظرف مشروب ريخته و قصد داشته آن را به من بدهد تا بخورم، اما از پذيرفتن اين درخواستش سر باز زدم که ناگهان محتويات داخل اين ظرف را به سمت راست صورتم پاشيد.

 

 

 

وي با بيان اينکه تحت هيچ عنواني نمي توانستم باور کنم که «جمشيد» اقدام به پاشيدن اسيد به روي صورتم کرده، افزود: در حالي که تمام صورتم مي سوخت، شروع به فرياد و دويدن در پارک و خيابان کردم، اما با توجه به اينکه ساعات اوليه سال نو بود، فردي در خيابان نبود که من را به بيمارستان منتقل کند.

 

 

 

اين قرباني اسيدپاشي اضافه کرد: سرانجام راننده سواري پژو مرا به بيمارستان منتقل کرد و تازه در بيمارستان بود که باورم شد که «جمشيد» به روي صورتم اسيد ريخته است.

 

 

 

وي با بيان اينکه چشم راستم تنها نور را مي بيند، اضافه کرد: گوش راستم نيز دچار آسيب ديدگي شده است.

 

 

 

شيرين درباره ثبت شکايت و پيگيري پرونده اش نيز به ايسنا گفت: حدود يک سال بعد و در ارديبهشت ماه امسال در حالي که «جمشيد» متواري شده و قهوه خانه اي را در زنجان تاسيس کرده بود، ماموران پليس آگاهي وي را شناسايي و دستگير کردند.

 

 

 

به گفته اين قرباني اسيدپاشي، «جمشيد» هم اکنون در زندان رجايي شهر به سر مي برد.

 

 

 

خانه مان را فروختيم و خرج عمل جراحي کرديم

 

 

 

وي درباره آخرين وضعيت درماني خود نيز اظهارکرد: خانه اي داشتيم که آن را فروخته و پول آن را خرج عمل هاي جراحي کرديم، به طوري که در حال حاضر در خانه استيجاري زندگي مي کنيم.

 

 

 

وي با بيان اينکه تاکنون 24 عمل جراحي مختلف نظير عمل قرنيه، پلک، زيبايي و … انجام داده، افزود: بيش از 40 ميليون تومان خرج عمل هاي جراحي ام شده و خانواده ام ديگر پولي براي ادامه درمانم ندارند.

 

 

 

اين قرباني اسيدپاشي زمان انجام آخرين عمل جراحي اش را حدود پنج ماه پيش اعلام کرد و افزود: به دليل مشکلات مالي، امکان ادامه درمان را نداشتم. اين در حالي است که نيازمند چندين عمل جراحي ديگر هستم و امکان بازگشت بينايي به چشمم نيز متصور است.

 

 

 

شيرين تنها نهادي که وي را در انجام درمان و پيگيري پرونده اش ياري کرده، شوراي چهارم شهر تهران اعلام کرد و گفت: از سوي اين شورا تعدادي پزشک براي ادامه درمانم معرفي شد.

 

 

 

اين قرباني اسيدپاشي آخرين زمان برگزاري جلسه دادگاه را چهاردهم مهرماه امسال اعلام کرد و گفت: در اين جلسه حکم قصاص براي متهم صادر شد.

 

 

 

وي درباره ديدارش با «جمشيد» پس از حادثه نيز گفت: وي در جلسه دادگاه مدعي شد که اسيد را از يکي از دوستانش تهيه کرده و پيش از آن که آن را به روي صورتم بريزد، قدرت آن را روي دستش امتحان کرد و پس از اينکه متوجه شده اسيد کارايي لازم را ندارد، نوع قوي تر آن را تهيه کرده است.

 

 

 

شيرين با اشاره به اقدامات خانواده «جمشيد» براي اخذ رضايت از وي، گفت: خواهان اجراي حکم قصاص هستم و تنها در صورتي رضايت مي دهم که صورت من همانند روز اول شود و خسارت روحي و مادي وارد شده به من جبران شود.

 

 

 

اين قرباني اسيدپاشي که به علت وقوع اين حادثه از ادامه تحصيل باز مانده است، افزود: در صورتي که زيبايي به چهره ام بازگردد، مايلم ادامه تحصيل داده و پس از اخذ ديپلم به دانشگاه بروم، اما در شرايط فعلي خانه نشين شدم و جز در موارد ضروري به بيرون نمي روم.

 

 

 

وي خواهان حمايت دولت و دستگاه هاي دولتي از قربانيان اسيدپاشي شد و افزود: کاش همان طور که زورگيران را اعدام مي کنند، متهمان اسيدپاشي نيز در ملاءعام اعدام مي شدند تا ديگر کسي جرات به اسيدپاشي نمي کرد.