سرقتهاي ميليوني پسر 20 ساله با آبميوه مسموم

1-13920918210018

پسر 20 ساله که به عنوان خواستگار و مدير شرکت به روش بيهوشي دست به سرقتهاي ميليوني مي زد، شناسايي و دستگير شد.

 

 

 

به گزارش خبرنگار مهر، دوازدهم آبان ماه امسال زني با مراجعه به کلانتري 103 گاندي به مأموران اعلام کرد که طلا و جواهرات و وجوه نقد همراهش توسط جواني که به خواستگاري دخترش آمده ، در پارک طالقاني و به شيوه بيهوشي سرقت شده است.

 

 

 

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع زورگيري به شيوه بيهوشي به دستور شعبه هشتم بازپرسي دادسراي جنايي تهران ، پرونده برايانجام تحقيقات در اختيار پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

 

 

 

زن ميانسال پس از حضور در پايگاه سوم پليس آگاهي ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : چندي پيش به همراه دخترم در ميدان خراسان در حال تردد بوديم که جواني به ما مراجعه و عنوان کرد که قصد دارد تا براي ازدواج از دخترم خواستگاري کند. بلافاصله با اين موضوع مخالفت کرده و از وي خواستم تا ديگر مزاحم ما نشود اما زمانيکه به درب خانه رسيديم ، متوجه شدم که وي ما را تعقيب و خانه را ياد گرفته است.

 

 

 

اين جوان چندين بار به درب منزل مراجعه کرد و هر بار درخواست خود را تکرار مي کرد تا اينکه تصميم گرفتم جواب نهايي دخترم در خصوص نداشتن قصد ازدواج را با او مطرح و از او به صورت دوستانه درخواست کنم که ديگر مزاحم دخترم نشود. به همين علت قبل از آنکه اين شخص مجددا به درب خانه مراجعه کند با او تماس گرفته و به پيشنهاد وي با وي در پارک طالقاني قرار گذاشتم .

 

ساعت 4 عصر روزحادثه با اين جوان ملاقات کردم. پيش از آنکه صحبت اصلي در خصوص خواستگاري از دخترم آغاز شود ، اين جوان که خود را به نام بهزاد معرفي کرده بود دو نوشيدني خريد و يکي از آنها را در حاليکه درب آن را باز کرده بود به من داد.

 

 

 

هنوز صحبت اصلي را آغاز نکرده بودم که به درخواست وي مقداري از آبميوه را نوشيدم که پس از آن ديگر متوجه هيچ چيزي نشدم و تنها زماني که به هوش آمدم متوجه شدم که تمامي وجوه نقد و طلا و جواهرات همراهم شامل گردنبند ، پلاک ، چند حلقه النگو ، انگشتر ازدواج و گوشي تلفن همراهم ، همگي سرقت شده است.

 

با آغاز رسيدگي به اين پرونده و با توجه به احتمال سرقت هاي مشابه به شيوه بيهوشي از زنان ، کارآگاهان با بررسي پرونده مشابه موفق به شناسايي زن جواني شدند که به همين شيوه و شگرد و اينبار به بهانه استخدام ، بيهوش و طلا و جواهراتش به سرقت رفته است .

 

 

 

اين زن پس از حضور در پايگاه سوم پليس آگاهي، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : چندي پيش به دنبال پيدا کردن کار به خيابان سهروردي رفته بودم . براي پيدا کردن آگهي استخدام درج شده در داخل نيازمندي روزنامه، از جواني نشاني آگهي داخل نيازمندي ها را پرسيدم ؛ اين شخص که خود را بعدا به نام احسان اصغري معرفي کرد ، زماني که متوجه شد من به دنبال کار هستم مدعي شد که قصد دارد تا دفتري را براي شرکت پخش مواد غذايي ( محصولات دريايي ) در منطقه سهروردي اجاره کند و حاضر است مرا به عنوان منشي شرکت و با حقوق ماهيانه يک ميليون تومان استخدام کند. پس از آنکه با پيشنهاد استخدام در شرکت پخش مواد غذايي موافقت کردم ، به درخواست اين شخص و براي کرايه ي دفتر شرکت به چندين دفتر بنگاه املاک در خيابان سهروردي مراجعه کرديم.

 

 

 

مرد سارق به مديران بنگاههاي املاک عنوان مي کرد که قصد رهن کامل يک دفتر تجاري به مبلغ 80 ميليون تومان را دارد و قرار شد تا بعداز ظهر همان روز ، براي مشاهده چند دفتر کاري مجددا به بنگاه ها مراجعه کنيم.

 

در مسير بازگشت از بنگاهها بوديم که او دو عدد آبميوه خريد و يکي از آنها را به من تعارف کرد. پس از نوشيدن مقداري از آبميوه ديگر هيچ چيزي را با بياد ندارم تا اينکه فرداي آنروز ، زمانيکه بهوش آمدم خود را در ساختماني مشاهده کردم که چند نفر آقا و خانم در حال مصرف مواد در آن بودند.

 

 

 

در حاليکه بسيار ترسيده بودم از آنها سؤال کردم که من کجا هستم و آنها در پاسخ عنوان داشتند که من در منطقه نعمت آبادهستم. به سرعت از آن خانه خارج و با يک دستگاه تاکسي دربست خود را به منزل رساندم.

 

 

 

چندي قبل اولين شاکي پرونده که متهم اقدام به سرقت طلا و جواهراتش در پارک طالقاني کرده بود در ميدان ونک و به صورت کاملا اتفاقي متهم را مشاهده کرد که در حال سوار شدن به يک دستگاه خودرو مسافرکش بود. اين خانم به سرعت خود را به گشت انتظامي مستقر در ميدان ونک رساند و با طرح موضوع به مأمورين از آنها درخواست کمک کردمأمورين گشت کلانتري 103 گاندي بلافاصله با کمک مالباخته به تعقيب خودرو پرداخته و در چهارراه جهان کودک و در پشت چراغ قرمز موفق به شناسايي و دستگيري متهم شدند.

 

 

 

در بازرسي اوليه از متهم مبلغ 4 ميليون تومان وجه نقد ، سه رشته زنجير طلاي زنانه و دو دستگاه گوش تلفن همراه کشف شد و متهم به کلانتري منتقل شد.

 

با انتقال متهم محمد . د 20 ساله به پايگاه سوم آگاهي ، دومين مالباخته نيز به پايگاه دعوت و متهم را مورد شناسايي قرار داد. متهم نيز که چاره اي جز اعتراف نداشت ، به سرقت از دو مالباخته به شيوه بيهوش کردن آنها اعتراف کرد.

 

 

 

در ادامه تحقيقات، کارآگاهان اطلاع پيدا کردند که متهم علاوه بر سرقت به شيوه بيهوشي و به اسامي مختلف بهزاد ، احسان ، بهرام و … ، با زنان و دختران جوان طرح دوستي ريخته و علاوه بر شيوه بيهوش کردن ، به شيوه بدل اندازي نيز اقدام به سرقت طلا و جواهرات از آنها کرده است .

 

 

 

سرهنگ کارآگاه حسين خان بابايي رئيس پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: رسيدگي به اين پرونده در مراحل اوليه قرار داشته و متهم در مراحل اوليه تحقيقات به چندين فقره سرقت به شيوه بيهوشي و بدل اندازي اعتراف کرد.

 

 

 

از مالبختگان و شکات که بدين شيوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته اند دعوت مي شود تا جهت شناسايي متهم و پيگيري شکايات خود به پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در سيدخندان، خيابان سهروردي ، خيابان خرمشهر ميدان نيلوفر مراجعه کنند.