سرقت حجم دانلود با هک مودم

2-13920903020025

رييس پليس فتاي فرماندهي انتظامي استان گيلان از شناسايي و دستگيري سارقي که اقدام به حجم دانلود اينترنت شاکي به صورت غيرمجاز در رشت کرده بود، خبر داد.

سرهنگ ايرج محمدخاني، با اعلام اين خبر گفت: در پي ارجاع يک فقره پرونده از دادسراي رشت به دادخواهي خانمي با هويت معلوم مبني بر اينکه از حجم دانلود اينترنت وي، به صورت غيرمجاز بهره برداري مي شود، موضوع در دستور کار اين پليس قرار گرفت.

 

وي افزود: با تحقيقات از شاکي مشخص شد سارق که جواني 21 ساله و دانشجو است، با هک کردن مودم، وقت و بي وقت از حجم دانلود اينترنت شاکي به صورت رايگان براي وب گردي و دانلود اطلاعات، سوءاستفاده کرده به تصور اينکه هويت وي در فضاي مجازي پنهان مانده و قابل شناسايي نخواهد بود، عمل مجرمانه خود را بدين ترتيب ادامه داده است.

 

رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات گيلان اظهارکرد: با توجه به ادله ديجيتال کشف شده در بازرسي از منزل متهم، وي به بزه انتسابي اعتراف و با تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني به دادسراي رشت معرفي و از آن طريق نيز 100 ميليون ريال قرار وثيقه براي وي صادر شد.

 

محمدخاني از کاربران اينترنتي خواست تا به امنيت پسورد سرويس هاي اينترنتي که از مراکز ISP دريافت مي کنند حساس بوده، به صورت دوره اي نسبت به تغيير و تعويض پسورد اين گونه سرويس ها اقدام کرده و پسوردي با حداقل 12 کارکتر يا بيشتر و ترکيبي از حروف بزرگ و کوچک، اعداد، علائم و کليدهاي تلفيقي ايجاد کنند.

 

وي به مديران مراکز ISP توصيه کرد: در واگذاري سرويس اينترنت بي سيم به مشتريان علاوه بر User name و Paswoord اوليه، پسورد ثانويه اي را به منظور جلوگيري از نفوذ و استفاده غيرمجاز افراد از حجم دانلود مشتريان خود تعبيه کنند.