کافه گردش
حوادث
۴ آذر ۱۳۹۲, ۱۲:۵۶ ق.ظ

سرقت حجم دانلود با هک مودم

2-13920903020025

رییس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری سارقی که اقدام به حجم دانلود اینترنت شاکی به صورت غیرمجاز در رشت کرده بود، خبر داد.

سرهنگ ایرج محمدخانی، با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای رشت به دادخواهی خانمی با هویت معلوم مبنی بر اینکه از حجم دانلود اینترنت وی، به صورت غیرمجاز بهره برداری می شود، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

 

وی افزود: با تحقیقات از شاکی مشخص شد سارق که جوانی ۲۱ ساله و دانشجو است، با هک کردن مودم، وقت و بی وقت از حجم دانلود اینترنت شاکی به صورت رایگان برای وب گردی و دانلود اطلاعات، سوءاستفاده کرده به تصور اینکه هویت وی در فضای مجازی پنهان مانده و قابل شناسایی نخواهد بود، عمل مجرمانه خود را بدین ترتیب ادامه داده است.

 

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات گیلان اظهارکرد: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده در بازرسی از منزل متهم، وی به بزه انتسابی اعتراف و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرای رشت معرفی و از آن طریق نیز ۱۰۰ میلیون ریال قرار وثیقه برای وی صادر شد.

 

محمدخانی از کاربران اینترنتی خواست تا به امنیت پسورد سرویس های اینترنتی که از مراکز ISP دریافت می کنند حساس بوده، به صورت دوره ای نسبت به تغییر و تعویض پسورد این گونه سرویس ها اقدام کرده و پسوردی با حداقل ۱۲ کارکتر یا بیشتر و ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک، اعداد، علائم و کلیدهای تلفیقی ایجاد کنند.

 

وی به مدیران مراکز ISP توصیه کرد: در واگذاری سرویس اینترنت بی سیم به مشتریان علاوه بر User name و Paswoord اولیه، پسورد ثانویه ای را به منظور جلوگیری از نفوذ و استفاده غیرمجاز افراد از حجم دانلود مشتریان خود تعبیه کنند.

سپیده تدین
626 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *