سوختن غذا بهانه‌اي شد تا مرد معتاد دست به قتل همسرش بزند

3-13921002220015

11 آذر‌ماه سال‌جاري مسئولان بيمارستاني در پايتخت با پليس تماس گرفتند و مأموران را در جريان مرگ مشکوک زن 17 ساله‌اي قرار دادند. بعد از اين تماس، تيمي از مأموران کلانتري مسعوديه راهي بيمارستان شدندکه در تحقيقات مشخص شد 2روز پيش اين زن به بيمارستان منتقل شده است. همان روز پزشکان پس از معاينه متوجه شدند که وي در اثر ضربه‌اي که به سرش وارد شده دچار مرگ مغزي شده است.

 

اهداي اعضا

 

با مرگ اين زن، خانواده وي در جريان موضوع قرار گرفتند و از شهرستان راهي تهران شدند. آنها وقتي از پزشکان شنيدند که ديگر اميدي به برگشت دخترشان نيست سرانجام رضايت دادند تا اعضاي بدن وي به بيماران نيازمند اهدا شود. همزمان با انجام عمل اهداي عضو، خانواده اين زن راهي اداره پليس شدند و به طرح شکايت از دامادشان پرداختند.

 

والدين قرباني اظهار داشتند:داماد 33ساله مان اعتياد شديدي به مواد‌مخدر دارد و بارها دخترمان را شکنجه داده بود. حتي چندين بار بدنش را سوزانده بود. او آنقدر بداخلاق بود که وقتي ما به خانه او زنگ مي‌زديم اجازه نمي‌داد که با دخترمان صحبت کنيم. براي همين ما مجبور مي‌شديم از شهرستان به تهران بياييم اما با وجود اين بازهم نمي‌گذاشت دخترمان را ببينيم.

 

خيلي نگران وضعيت او بوديم و به‌دنبال راهي مي‌گشتيم تا او را از اين زندگي نجات بدهيم تا اينکه از طريق يکي از بستگانمان متوجه شديم که اين مرد 9 آذر‌ماه پس از مصرف مواد با دخترمان درگير شده و او را مورد ضرب و شتم قرار داده است. او آنقدر دخترمان را شکنجه داد تا اينکه بالاخره او را به کماي مرگبار فرستاد.

 

من قاتل هستم

 

اظهارات خانواده مقتول کافي بود تا پرونده با دستور بازپرس جنايي تهران در اختيار مأموران اداره دهم پليس آگاهي قرار بگيرد. از همان زمان مأموران تحقيقات خود را براي بازداشت شوهر مقتول آغاز کردند و در بررسي‌ها دريافتند که مرد معتاد بعد از انتقال همسرش به بيمارستان ناپديد شده است.

 

رديابي‌ها براي شناسايي وي ادامه داشت تا اينکه او به کلانتري157 هاشم‌آباد رفت. وي مدعي شده که وقتي شنيده پليس در تعقيبش است با پاي خود به کلانتري آمده که بگويد بي‌گناه است. وي گفت: من هيچ مشکلي با همسرم نداشتم. همه بستگان و آشنايانمان نيز حسرت زندگي ما را داشتند.

 

اين مرد معتاد درحالي چنين ادعايي را مطرح کردکه در تحقيقات پليسي مشخص شد اين زن و شوهر اختلافات شديدي با هم داشتند تا جايي که پيش از اين مرد معتاد با چاقو همسرش را از ناحيه دست مجروح کرده و بارها وي را مورد ضرب و شتم قرار داده بود. با اين شواهد، متهم چاره‌اي جز اقرار به جنايت نديد و به کارآگاهان گفت که در درگيري دست به قتل همسرش زده است. وي درخصوص جنايت گفت:روز حادثه در حال استراحت در خانه بودم و همسرم در آشپرخانه مشغول پختن غذا.

 

چند لحظه بعد متوجه بوي سوختن غذا شدم و همين باعث شد از خواب بيدار شوم. خيلي عصباني شدم که همسرم غذا را سوزانده بود براي همين با وي درگير شدم و به او سيلي زدم. بعد از آن با کمربند او را کتک زدم.وي افزود: وقتي درگيري تمام شد مواد مصرف کردم و سپس به آشپزخانه رفتم تا براي خود غذا درست کنم.

 

درهمين هنگام همسرم به آنجا آمد و اجازه نداد تا من غذا درست کنم. مي‌گفت خودم بايد غذا بپزم من که به‌شدت از دست او عصباني بودم با قاشق داغ دستانش را سوزاندم و او را هل دادم که به زمين افتاد. وقتي ديدم حالش بد شده خيلي ترسيدم براي همين با يکي از بستگانم تماس گرفتم و با کمک او همسرم را به بيمارستان رسانديم.

 

سرهنگ آريا حاجي‌زاده، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران، با اعلام اين خبر گفت:پزشکي قانوني درگزارش خود اعلام کرده که آثار متعدد کبودي روي دستان و بدن مقتول وجود داشته که نشان مي‌دهد همسر اين زن بارها او را شکنجه داده است. بر اين اساس قرار بازداشت موقت از سوي قاضي پرونده صادر شده و متهم جهت انجام تحقيقات تکميلي در اختيارماموران اداره دهم پليس آگاهي تهران قرار گرفته است.