کافه گردش
حوادث
۲۵ آبان ۱۳۹۵, ۹:۴۹ ق.ظ

قارچ سمی دختر ۶ ساله را به کام مرگ برد

دختر ۶ ساله ساروی به علت مصرف قارچ سمی جان خود را از دست داد.
پرتال خبری واکنش: دکتر محمد سلطان تویه سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: دختر ۶ ساله ای به نام ف. م، ۱۶ آبان  امسال با درد شکم ، استفراغ و اسهال  ، بدون تب به بیمارستان بوعلی سینا ساری مراجعه کرد و پذیرش شد.

وی افزود: با تشخیص احتمالی عفونت ویروسی تحت بررسی و درمان قرار گرفت بعد از اقدامات اولیه درمانی ، حال بیمار بهتر شد.

سلطان تویه با بیان اینکه این بیمار دو روز بعد به تدریج دچار افزایش استفراغ و سپس کاهش هشیاری شد، افزود: بیمار به تدریج دچار زردی شد و در ادامه علائم نارسایی حاد کبد بروز کرد و سبب کاهش بیشتر هوشیاری در بیمار شد.

دکتر سلطان تویه گفت: با توجه به اینکه علل اینگونه بیماریها می تواند ناشی از هپاتیت A، بیماری ویسلون و مسمومیتها باشد لذا ضمن انجام اقدامات تشخیصی لازم و دریافت شرح حال اختصاصی ، تیم پزشکی متوجه مصرف قارچ وحشی توسط بیمار و خانواده اش در روزهای گذشته شدند و اقدامات درمانی سریعا پس از مشاوره های متخصصان مسمومیت و عفونی شروع شد و مراقبتهای ویژه ادامه یافت.

وی افزود: با توجه به اختلال شدید تستهای کبدی و انعقادی و درمان های مرتبط، پاسخی حاصل نشد و بیمار به علت آنسفالوپاتی کبدی حاد مقاوم به درمان و برادی کاردی، جان خود را از دست داد.

وی گفت: سایر اعضای خانواده هم دچار علائم گوارشی شده و در یکی از اعضای خانواده افزایش آنزیم های کبدی دیده شد و تحت درمان قرار گرفت.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: در مورد این بیماری ،تشخیص مسمومیت با قارچ آمانیتا فالوئیدس داده که سم آماتوکسین ترشح می کند،این قارچ یک قارچ جنگلی بوده درحیاط منازل رشد کرده و شدیدا سمی است.

دکتر سلطان تویه به همه همشهریان توصیه کرد در مصرف قارچ، توجه ویژه داشته باشند و از مراکز توزیع و فروش معتبر خریداری کنند.

وی گفت: مردم از مصرف هر نوع قارچ وحشی خودداری کنند.

رهـــــــــــــا مسعودی
212 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *