قتل هولناک زائر زن

پورتال خبری واکنش: حدود ساعت ۲بامداد روز نوزدهم اردیبهشت بود که اهالی بولوار طبرسی شمالی مشهد با مشاهده دود غلیظی که از منزل پیرزن همسایه بیرون می آمد با نیروهای آتش نشانی تماس گرفتند و خود نیز برای اطفای حریق وارد عمل شدند.

دقایقی بعد در حالی که ماموران آتش نشانی در حال اطفای شعله های آتش بودند ناگهان در میان دودهای غلیظ جسد پیرزنی نمایان شد که دست و پاهایش بسته بود و این امر حکایت از وقوع جنایتی هولناک داشت. بنابراین با تماس ماموران انتظامی و با توجه به اهمیت ماجرا قاضی علی اکبر صفائیان ( قاضی ویژه قتل عمد) شبانه به محل وقوع جنایت رفت و بدین ترتیب تحقیقات قضایی در این باره آغاز شد.

بررسی های مقدماتی حاکی از آن بود که افرادی به منظور سرقت وارد منزل پیرزن شده و پس از کشتن وی طلاها و مبالغی وجه نقد را به سرقت برده اند چرا که پیامک موجود در گوشی تلفن همراه پیرزن نشان می داد او مبالغی را به تازگی از بانک برداشت کرده است. همچنین ادامه تحقیقات در محل وقوع جنایت بیانگر آن بود که سارق یا سارقان شلنگ گاز آبگرمکن منزل را بریده اند و با رسیدن گاز به شعله روشن سماور آشپزخانه منزل پیرزن دچار آتش سوزی شده است.

این در حالی بود که پیرزن تنها در یک منزل حدود ۶۰ متری زندگی می کرد و به همسایگانش گفته بود قصد سفر به عتبات عالیات را دارد.

این گزارش حاکی است: قاضی ویژه قتل عمد پس از انجام تحقیقات میدانی و با توجه به سرنخ های موجود دستور داد تا این پرونده در اداره جنایی پلیس آگاهی و توسط کارآگاهان زبده پی گیری شود.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی روز گذشته در تشریح این پرونده جنایی گفت: پس از ارسال این پرونده به پلیس آگاهی گروهی از کارآگاهان ورزیده دایره جنایی با نظارت مستقیم سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی) مامور دستگیری دزدان جانی شدند و بدین ترتیب تحقیقات فنی و تخصصی در این باره آغاز شد.

سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی افزود: کارآگاهان در اولین مرحله از تحقیقات پلیسی و بررسی سرنخ های موجود به زنی مشکوک شدند که چند ساعت قبل از جنایت در اطراف منزل پیرزن مشاهده شده بود این زن که در همسایگی پیرزن تنها و در کوچه ای بالاتر سکونت داشت به عنوان تنها مظنون این جنایت با صدور دستوری از سوی قاضی صفائیان (قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای مشهد) بازداشت شد و مورد بازجویی قرار گرفت اما او ضمن انکار قتل گفت: پیرزن اهل شمال کشور بود و از آن منطقه رب انار برای فروش می آورد و به صورت نقد و اقساط به همسایگان می فروخت آن شب هم من برای دادن قسط به منزل پیرزن رفتم.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: اما پیگیری کارآگاهان با شگردهای تخصصی نشان می داد که زن ۳۵ ساله تا حدود ساعت یک بامداد در منزل پیرزن حضور داشته است. مظنون این حادثه در مواجهه با اسناد و مدارک جمع آوری شده نیز گفت: پس از آن که از منزل پیرزن بیرون آمدم دختر ۱۹ ساله ام را به درمانگاه بردم و دوباره حدود ساعت یک شب بود که از نزدیک منزل پیرزن عبور کردم.

سرهنگ کارآگاه بیدمشکی خاطرنشان کرد: این در حالی بودکه اظهارات زن جوان و دختر ۱۹ ساله اش با تناقضاتی روبه رو شد و به همین دلیل نیز کارآگاهان منزل مظنون را بدون حضور خودش و با دستور قضایی مورد بازرسی قرار دادند که در این بازرسی ۲ گوشی تلفن همراه گران قیمت که به تازگی خریداری شده بود کشف شد اما زن جوان که گوشی قدیمی خود را در دست داشت ادعا می کرد که گوشی دیگری ندارد. وی افزود: وقتی افسر پرونده گوشی تلفن نو را مقابل وی گذاشت دیگر چاره ای جز بیان حقیقت ندید و به قتل پیرزن اعتراف کرد.

او گفت: از یک هفته قبل نقشه قتل پیرزن را کشیدم چون می دانستم او قصد عزیمت به کربلا را دارد و پول زیادی جمع آوری کرده است به همین خاطر شب حادثه با دخترم به منزل پیرزن رفتیم او ما را به خوردن «اشکنه» (غذای محلی) دعوت کرد من هم داخل غذای او حدود ۳۰ عدد قرص خواب آور ریختم دقایقی بعد پیرزن گفت: سرم گیج می رود بهتر است دست و صورت و پاهایم را در حمام بشویم اما او مقابل در حمام به زمین افتاد که در این لحظه من روسری را دور گردنش پیچیدم و دخترم نیز پاهای او را گرفت که تکان نخورد پس از آن هم دست و پایش را بستیم.

وقتی او خفه شد طلاهایش را از داخل کشوی کمد به همراه مقداری وجه نقد برداشتیم و من برای آن که آثار جنایت را از بین ببرم شیلنگ گاز آبگرمکن را بریدم تا در حادثه آتش سوزی همه چیز عادی جلوه کند. سرهنگ بیدمشکی تصریح کرد: پس از اعترافات صریح متهمان، آنان برای ادامه تحقیقات و کشف زوایای پنهان این پرونده جنایی با صدور دستور قضایی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند که بررسی ها در این باره همچنان ادامه دارد.