مرگ تلخ مادر و دختر در واژگوني 206

1-13920825190057

سخنگوي سازمان آتش نشاني تهران با تشريح حوادث پايان هفته تهران از مرگ تلخ مادر و دختري در حادثه واژگوني خودروي 206 خبر داد.

 

جلالي ملکي در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نخستين حادثه، گفت: ساعت 22:59 پنجشنبه وقوع آتش سوزي در يک منزل مسکوني در خيابان قصرالدشت، خيابان مرتضوي به سازمان آتش نشاني اطلاع داده شد که آتش نشانان سه ايستگاه همراه خودروي تجهيزات تنفسي خود را به محل حادثه رساندند.

 

وي افزود: در بررسي هاي اوليه مشخص شد طبقه دوم يک ساختمان چهارطبقه تک واحدي شعله ور است که آتش نشانان به دو گروه تقسيم شده و گروه اول اقدام به خارج کردن 4 زن و 2 مرد از ميان شعله هاي آتش کردند. گروه دوم نيز با قطع کردن جريان برق و گاز به اطفاي حريق پرداختند.

 

سخنگوي سازمان آتش نشاني تهران ادامه داد: در اين آتش سوزي مرد 50 ساله اي جان خود را از دست داد و 5 نفر ديگر دچار دود زدگي شده بودند که تحويل امدادگران اورژانس شدند. اين عمليات ساعت 10 دقيقه بامداد به پايان رسيد.

 

نجات مرد کوهنورد

 

ملکي در ادامه به نجات مرد کوهنوردي اشاره کرد و گفت: ساعت 11:15 جمعه آتش نشانان با مراجعه حضوري فردي متوجه شدند که مرد 50 ساله اي بي رمق در ارتفاعات تهران گرفتار شده است.

 

بلافاصله تيم امداد و نجات راهي محل مورد نظر شده و مرد 50 ساله را به ايستگاه يک توچال منتقل کرده و تحويل امدادگران اورژانس دادند.

 

مرگ تلخ مادر و دختر 7 ساله

 

سخنگوي سازمان آتش نشاني به حادثه مرگبار واژگوني يک دستگاه 206 نيز اشاره کرد و افزود: ساعت 19:52 جمعه واژگوني يک دستگاه خودروي 206 در اتوبان همت بعد از پارک چيتگر به سازمان آتش نشاني اطلاع داده شد. با توجه به حساسيت موضوع، آتش نشانان سه ايستگاه خود را به محل حادثه رساندند.

 

وي افزود: يک دستگاه 206 با 2 سرنشين پس از واژگوني با تير چراغ برق برخورد کرده بود که دو سرنشين خودرو در داخل ماشين گرفتار شده بودند.

 

آتش نشانان بلافاصله اقدام به برش بدنه خودرو کرده و يک زن 30 ساله و دختر 7 ساله اش را از داخل خودرو خارج کردند. امدادگران اورژانس پس از معاينه اين مادر و دختر، مرگ آنها را تاييد کردند.

 

آتش در انبار چوب

 

سخنگوي سازمان آتش نشاني تهران در ادامه از مهار آتش سوزي گسترده در انبار چوب خبر داد و گفت: ساعت 22:54 جمعه آتش سوزي در يک انبار چوب در جاده ساوه به سازمان آتش نشاني تهران اطلاع داده شد که آتش نشانان 4 ايستگاه همراه 2 دستگاه خودروي فوماتيک و 5 تانکر آب به کمک آتش نشانان چهاردانگه و اسلامشهر رفتند.

 

وي ادامه داد: در بررسيها مشخص شد يک انبار به مساحت 15 هزار متر مربع که مملو از چوب و کارتن بود طعمه حريق شده است. 3 هزار متر از اين انبار به طور کامل شعله ور بود که آتش نشانان ساعت 1:41 بامداد با مهار آتش سوزي محل را تحويل آتش نشانان چهاردانگه دادند. در اين حادثه يک نگهبان 25 ساله دچار شوک شده بود که تحويل امدادگران اورژانس شد.