کافه گردش
حوادث
۲۵ آبان ۱۳۹۲, ۸:۱۹ ب.ظ

مرگ تلخ مادر و دختر در واژگونی ۲۰۶

1-13920825190057

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با تشریح حوادث پایان هفته تهران از مرگ تلخ مادر و دختری در حادثه واژگونی خودروی ۲۰۶ خبر داد.

 

جلالی ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نخستین حادثه، گفت: ساعت ۲۲:۵۹ پنجشنبه وقوع آتش سوزی در یک منزل مسکونی در خیابان قصرالدشت، خیابان مرتضوی به سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد که آتش نشانان سه ایستگاه همراه خودروی تجهیزات تنفسی خود را به محل حادثه رساندند.

 

وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد طبقه دوم یک ساختمان چهارطبقه تک واحدی شعله ور است که آتش نشانان به دو گروه تقسیم شده و گروه اول اقدام به خارج کردن ۴ زن و ۲ مرد از میان شعله های آتش کردند. گروه دوم نیز با قطع کردن جریان برق و گاز به اطفای حریق پرداختند.

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران ادامه داد: در این آتش سوزی مرد ۵۰ ساله ای جان خود را از دست داد و ۵ نفر دیگر دچار دود زدگی شده بودند که تحویل امدادگران اورژانس شدند. این عملیات ساعت ۱۰ دقیقه بامداد به پایان رسید.

 

نجات مرد کوهنورد

 

ملکی در ادامه به نجات مرد کوهنوردی اشاره کرد و گفت: ساعت ۱۱:۱۵ جمعه آتش نشانان با مراجعه حضوری فردی متوجه شدند که مرد ۵۰ ساله ای بی رمق در ارتفاعات تهران گرفتار شده است.

 

بلافاصله تیم امداد و نجات راهی محل مورد نظر شده و مرد ۵۰ ساله را به ایستگاه یک توچال منتقل کرده و تحویل امدادگران اورژانس دادند.

 

مرگ تلخ مادر و دختر ۷ ساله

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی به حادثه مرگبار واژگونی یک دستگاه ۲۰۶ نیز اشاره کرد و افزود: ساعت ۱۹:۵۲ جمعه واژگونی یک دستگاه خودروی ۲۰۶ در اتوبان همت بعد از پارک چیتگر به سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد. با توجه به حساسیت موضوع، آتش نشانان سه ایستگاه خود را به محل حادثه رساندند.

 

وی افزود: یک دستگاه ۲۰۶ با ۲ سرنشین پس از واژگونی با تیر چراغ برق برخورد کرده بود که دو سرنشین خودرو در داخل ماشین گرفتار شده بودند.

 

آتش نشانان بلافاصله اقدام به برش بدنه خودرو کرده و یک زن ۳۰ ساله و دختر ۷ ساله اش را از داخل خودرو خارج کردند. امدادگران اورژانس پس از معاینه این مادر و دختر، مرگ آنها را تایید کردند.

 

آتش در انبار چوب

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در ادامه از مهار آتش سوزی گسترده در انبار چوب خبر داد و گفت: ساعت ۲۲:۵۴ جمعه آتش سوزی در یک انبار چوب در جاده ساوه به سازمان آتش نشانی تهران اطلاع داده شد که آتش نشانان ۴ ایستگاه همراه ۲ دستگاه خودروی فوماتیک و ۵ تانکر آب به کمک آتش نشانان چهاردانگه و اسلامشهر رفتند.

 

وی ادامه داد: در بررسیها مشخص شد یک انبار به مساحت ۱۵ هزار متر مربع که مملو از چوب و کارتن بود طعمه حریق شده است. ۳ هزار متر از این انبار به طور کامل شعله ور بود که آتش نشانان ساعت ۱:۴۱ بامداد با مهار آتش سوزی محل را تحویل آتش نشانان چهاردانگه دادند. در این حادثه یک نگهبان ۲۵ ساله دچار شوک شده بود که تحویل امدادگران اورژانس شد.

سپیده تدین
477 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *