پدری که اجازه تعرض به دخترانش را می‌داد

2471369_971

“مایکل اسمیت” 25 ساله و کارمند یک شرکت تبلیغاتی در شهر یورکشایر انگلستان است. 

 “مایکل” هر روز صبح پس از بیدار شدن از خواب و رساندن دو کودک 8 و 12 ساله اش به مدرسه به سرکار می رود و قبل از غروب خورشید به خانه باز می گشت. 

این مرد که به ظاهر مردی مسئولیت پذیر و خانواده دوست بود، تمامی اوقات یعنی هر شب پس از حضور در خانه ساعاتی را به مصرف مشروبات الکلی می گذراند و مسلما بقیه ساعات خود را نیز در حالت مستی در کنار خانواده‌اش سپری می کرد. 

البته در بعضی از شب ها “مایکل” با دوستانش در خانه دور هم جمع می شدند و با یکدگر مشروبات الکلی می نوشیدند و “مایکل” آنقدر از شدت مستی بی حال می شد که اجازه می داد تا دوستانش به همسر و دخترش تعرض کنند. 

گاهی اوقات نیز “مایکل” به دلیل شدت مصرف مشروبات الکلی قدرت کنترل خود را از دست می داد و همسر و دو کودکش را با اجسام‌های مختلف مورد ضرب و شتم قرار می داد، حتی در یک مورد کودک 12 ساله‌اش به دلیل شدت ضرب و شتم و خونریزی شدید به بیمارستان منتقل شد و پس از چند روز مقابله با مرگ مجدد به زندگی بازگشت. 

این زن جوان بارها برای شکایت از شوهرش و رفتارهایش به پلیس مراجعه کرده بود ولی این طور که به نظر می رسد هیچ گونه اقدامی از سوی پلیس جهت دستگیری و یا بازداشت این مرد الکلی صورت نگرفته بود. 

یکی از همان شب‌ها که “مایکل” بسیار مشروبات الکلی مصرف کرده بود، قصد داشت برای خوشگذرانی کودکانش را مورد آزار و اذیت قرار دهد که همسرش این بار در مقابل او و خواسته‌هایش مقاومت کرد که ناگهان “مایکل” به سمت آشپرخانه دوید و با برداشتن یک قبضه چاقوی بزرگ آشپزخانه به سمت همسرش حمله ور شد. 

“مایکل” ابتدا با ضربات متعدد چاقو که بیش از 30 ضربه می شده است، همسر را از پای درآورد و سپس گلوی همسرش را در حالی که نگاهش به سمت کودکانش بود، برید و سرانجام از خانه فرار کرد. 

با فرار “مایکل” همسایگان وارد خانه شدند و زمانی که با جسد همسر بی گناه روبرو شدند ، با پلیس و اورژانس تماس گرفته و آنان را از این فاجعه بسیار تلخ و وحشیانه که تنها به دلیل مصرف مشروبات الکلی رخ داده بود، مطلع کردند. 

پلیس پس از حضور در صحنه جرم و شنیدن جزئیات جنایت از زبان کودکان که شاهد مرگ دردناک مادرشان بودند، تحقیقات گسترده خود برای دستگیری متهم را آغاز کرد. 

دیری نگذشت که “مایکل” در کنار ایستگاه قطار و در حالیکه به نظر می رسید قصد ترک شهر را داشت ، شناسایی و دستگیر شد و پس از حضورش در پایگاه پلیس به تمامی جنایت هایش بر علیه همسر و دو فرزندش در حالت مستی اعتراف کرد. 

هفته گذشته “مایکل” در شهر یورکشایر به دادگاه فرستاده شد و در برابر قاضی تمام اتفاقات را انکار کرد و در عین ناباوری گفت: من در حال مستی بودم و هیچ چیز به یاد ندارم. 

همچنین نظریه پزشکی قانونی نیز مست بودن دائم متهم را در سال‌های گذشته تائید می کرد و سرانجام دادگاه انگلستان باز هم در عین ناباوری و در برابر چشمان بهت زده مردم این جنایتکار بی رحم را به 11 سال حبس محکوم کرد و دلیل صدور این حکم را نیز وقوع جنایت در حالت ناتعادلی به دلیل مصرف مشروبات الکلی مطرح کرد. 

قضات معتقد بودند که چنانچه “مایکل” در شرایط عادی به سر می برد هیچگاه دست به این جنایت نمی زد.