کافه گردش
حوادث
۲۵ آبان ۱۳۹۲, ۹:۰۲ ب.ظ

پرونده قربانی اسیدپاشی به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد

4-13920822004041

پرونده قربانی اسیدپاشی که در فرودین ماه سال ۹۱، همکارش با سه لیتر اسید سولفوریک به استقبالش آمده بود، از دادسرا به دادگاه عمومی جزایی شهید قدوسی ارسال شده بود که این دادگاه، پرونده را با صدور قرار عدم صلاحیت به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع داد.

 

در ابتدای جلسه دادگاه که صبح سه شنبه ۲۱ آبان ماه در شعبه ۱۰۴۱ دادگاه عمومی جزایی مجتمع شهید قدوسی به ریاست قاضی علوی برگزار شد، رییس شعبه از سیداکبر مرتضوی وکیل مدافع قربانی اسیدپاشی خواست تا اظهارات خود را بیان کند.

 

وکیل مدافع این قربانی اسیدپاشی گفت: به دلایل واهی متهم در ۱۹ فروردین ماه سال ۹۱، چهار لیتر اسید سولفوریک را بر روی صورت و بدن موکلم می ریزد و بعد از آن بدون توجه به خواهش ها و التماس های موکل، ۱۶ ضربه چاقو نیز بر بدن او وارد می کند.

 

وی با بیان این که قطعا قصد متهم قتل بوده است، ادامه داد: زیرا متهم از قبل زمینه فرار خود را از مرز آماده کرده و قصد خروج از کشور داشته است که خوشبختانه زمانی که قصد داشته از مرز مریوان به خارج از کشور فرار کند، دستگیر شده است.

 

مرتضوی خاطرنشان کرد: اسیدپاشی که بر روی موکل من صورت گرفته موجب نابود شدن زندگی وی و دخترش شده است؛ زیرا به گفته موکلم این موضوع سخت تر از قتل است و بارها خودش این مطلب را بیان کرده که ای کاش مرا می کشت و من به چنین روزی گرفتار نمی شدم.

 

وکیل مدافع قربانی اسیدپاشی، تصریح کرد: تقاضای ما از دادگاه قصاص عضو است؛ زیرا چشم راست موکلم کاملا تخلیه شده و پلک های فوقانی، گوش و بینی وی از بین رفته است. بر همین اساس از دادگاه تقاضای قصاص چشم راست، گوش راست و بینی را داریم و برای مابقی جراحات وارده نیز خواهان دیه و اشد مجازات هستیم.

 

در ادامه وکیل مدافع قربانی اسیدپاشی در پاسخ به سئوال قاضی علوی مبنی بر این که آیا در مورد قصاص درخواستی داشته اید؟، گفت: درخواست قصاص عضو داریم. طول درمان نیز از سوی پزشکی قانونی به صورت قطعی اعلام شده است.

 

به گزارش ایسنا، رییس شعبه ۱۰۴۱ دادگاه عمومی جزایی خطاب به متهم پرسید که آیا اظهارات بیان شده را قبول دارید؟ که وی گفت: کاری که انجام دادم به دلیل عصبانیت و به صورت غیراداری بوده است.

 

وی افزود: وی همکارم بود و از زمانی که با من دوست شد، از من سوءاستفاده کرد.

 

قاضی پرسید که منظور از سوءاستفاده چیست؟ که متهم پاسخ داد: به دلیل اعتمادی که به وی داشتم مشکلات خانوادگی و بیماری همسرم را برایش تعریف می کردم، اما وی تمام حرف های مرا با تمسخر برای دیگر همکاران تعریف می کرد و بیماری خانم مرا مسخره می کرد. همچنین یک بار به پدر و مادرم فحش داد.

 

متهم ادامه داد: وی حتی پشت سر همسرش نیز حرف می زد و زمانی که همسرش با اداره تماس می گرفت به من می گفت که به وی بگویم همسرش در اداره نیست.

 

وی با بیان این که وی مرتب از طریق تلفن مزاحم من می شد، ادامه داد: در این مزاحمت ها صدای خانم درمی آورد و خودش را یک زن معرفی می کرد و بعد از آن با همسرم تماس می گرفت و می گفت که شوهرت با زن دیگری در ارتباط است که این اقدامات باعث شد همسرم قهر کند و به منزل پدرش برود. همین حرف ها باعث شد که اعصاب من به هم بریزد و بعد از اینکه به محل کار آمدم و یکی از همکارانم به من گفت که وی باعث تمام این مزاحمت ها بوده است، با شنیدن این حرف عصبانی شدم و چاقو را برداشتم و به سراغ وی رفتم.

 

متهم خاطرنشان کرد: بعد از اینکه اسید را بر روی صورت و بدنش ریختم تنها سه ضربه چاقو به او زدم، اما در اظهارات گفته شد که ۱۶ ضربه چاقو به او زده ام که چنین چیزی صحت ندارد. پس از آنکه شرایط او را دیدم که به دلیل جراحات وارده خونریزی دارد، از ترس فرار کردم.

 

متهم در حالی که گریه می کرد، افزود: به دلیل عصبانیت این کار را کردم و نمی دانستم که چنین اتفاقی می افتد.

 

قاضی علوی خطاب به متهم گفت: وکیل شما استعفا داده آیا وکیل دیگری را اختیار کرده اید که متهم گفت: بله، وکیل دارم اما نمی دانم چرا در دادگاه حاضر نشده است.

 

بر اساس این گزارش، رییس شعبه ۱۰۴۱ دادگاه عمومی جزایی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم صلاحیت دادگاه عمومی و درخواست قصاص شاکی، پرونده به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع می شود.

 

سیداکبر مرتضوی وکیل مدافع قربانی اسیدپاشی به خبرنگار ایسنا گفت: برآوردی که برای دیه صورت گرفته مبلغی حدود ۵۰۰ میلیون تومان است.

سپیده تدین
500 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *