کافه گردش
سیاسی
۳۰ دی ۱۳۹۲, ۱۰:۴۱ ق.ظ

احمدی‌نژاد می‌خواهد بماند

2

احمدی‌نژاد می‌خواهد بماند

 احمدی‌نژاد می‌خواهد بماند. حالا دیگر کار از جلسات انتخاباتی پنهانی یا نامه‌نگاری‌هایش با دولت فعلی گذشته. جنجال ساختمانش تمام شده و دانشگاهش هم دیگر خبری برای رسانه‌یی شدن ندارد، تولدش هم گذشته و خبری از جمع شدن‌های خودجوش حامیانش نیست. ایام عزاداری و حضورش در هیات‌های مذهبی در انتظار بهار نیز تمام شده است.

احمدی‌نژاد یک هدف بیشتر ندارد و آن هم این است که به هر نحو ممکن فراموش نشود. حالا اگر این جلوگیری از فراموش شدن به یک بازدید مثلا کوتاه از نهادی مثل مرکز اسناد انقلاب اسلامی باشد هم زیاد مهم نیست.

 

برای احمدی‌نژاد مهم این است که حالا که روحانی سفر کرده و شیوه سفرش در راس اخبار است خودی نشان بدهد و فراموش نشود. دوستانش هم به کمکش شتافتند و دعوتش کردند به نهادی که وظیفه‌اش نگهداری اسناد انقلاب اسلامی ایران است رفت تا شاید تشکری هم باشد از خدمات هشت‌ساله‌اش به کشور.

بازدید مبهم احمدی‌نژاد از مرکز اسناد انقلاب اسلامی
خبر آنچنان مفصل نیست. تنها خبرگزاری فارس گزارش داده است که محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور سابق عصر روز شنبه در مرکز اسناد انقلاب اسلامی حاضر شد و ضمن دیدار با رییس، مدیران و کارکنان این مرکز از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.

 

وی طی این بازدید در جریان فعالیت‌ها و اقدامات مرکز اسناد قرار گرفت و ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته در این مرکز جهت حفظ و نشر تاریخ انقلاب اسلامی برای مدیران و پرسنل آن در راستای اهداف انقلاب آرزوی توفیق کرد. مشخص نیست که آیا واقعا این جلسه در حد بازدید از این مرکز بوده است یا خبرهای دیگری هم قرار است از پس این بازدید بیرون بیاید.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی کجاست؟
مرکز اسناد انقلاب اسلامی نزدیکی میدان تجریش قرار دارد. مرکزی که نزدیک به ۱۸ سال است ریاست آن بر عهده یکی از حامیان سرسخت محمود احمدی‌نژاد یعنی روح‌الله حسینیان است. روح‌الله حسینیان، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی است که در مجلس هشتم تلاش‌های ویژه و چشمگیری برای بازکردن مسیر احمدی‌نژاد از خود نشان داده است

 

واین روزها یکی از مخالفان سیاست‌های دولت تدبیر و امید است، حالا هم مشغول صاف کردن جاده برای بازگشت دوست دیرین‌شان به صحنه هستند تا نشان دهند که نه تنها از حمایت‌هایشان از محمود احمدی‌نژاد و سیاست‌های هشت سال اخیرشان عذاب وجدان ندارند بلکه هنوز هم بر مواضع خودشان پابرجا هستند و ترجیح می‌دهند که از او تجلیل هم کنند.

چرا مرکز اسناد انقلاب اسلامی؟
فلسفه تاسیس جبهه پایداری آن‌گونه که اعضای این جبهه اعلام کرده بودند به انتقادهای آنان از محمود احمدی‌نژاد و آنچه جریان انحرافی می‌نامیدنش باز گردد. از همان ابتدا منتقدان معتقد بودند که این تنها یک بحث تبلیغاتی است و اعضای جبهه پایداری برخلاف آنچه اعلام کرده بودند رابطه نزدیکی دارند و خبری از عبور از احمدی‌نژاد در میان آنها نیست. شاید بیراه نباشد که بگوییم جبهه پایداری در دو سال آخر عمر دولت احمدی‌نژاد بیشترین حجم کمک‌ها را در مجلس شورای اسلامی برای او داشتند.

از متوقف کردن استیضاح‌ها گرفته تا تاختن به مخالفان دولت. مجموعه این رفتارها نشان می‌داد که برخلاف ادعاها میان جبهه پایداری و احمدی‌نژاد پیوند نزدیکی وجود دارد. حالا هم بحث بازگشت احمدی‌نژاد به عرصه قدرت به مدد یکی از اعضای اصلی این جبهه یعنی «روح‌الله حسینیان» کلید زده شده است؛ موضوعی که بدون شک می‌تواند موجبات تفرقه بیشتر اعضای این جبهه با جریان اصولگرایی را فراهم کند. نزدیک به دو سال تا انتخابات مجلس دهم باقی مانده است

 

و بدون شک احمدی‌نژاد که به آن سختی از ریاست‌جمهوری دل کند حالا هم به این راحتی‌ها از فرستادن خود یا نیروهایش به مجلس نمی‌گذرد. هرچند که همگان بر این باورند که محمود احمدی‌نژاد پایگاه اجتماعی بسیار ضعیفی دارد اما او مثل همیشه غیرقابل پیش‌بینی است و مشخص نیست که بالاخره از این برنامه‌ریزی‌ها چه هدفی در سر دارد.
اخبار سیاسی –  اعتماد

سپیده تدین
513 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *