بازنده‌ها در روياي اتحاد

اخبار,جبهه پایداری و اصولگرایان تندرو

 

بازنده‌ها در روياي اتحاد

 

زیباکلام در گفت و گو با آريا گفته بود: آقای احمدی‌نژاد در جریان انتخابات مجلس دهم در اسفند سال ۹۴ هم بیکار نخواهد ماند و به طور حتم با بخشی از جبهه پایداری و اصولگرایان تندرو نیز ائتلافی خواهد داشت .

عهدشكني ديگري در راه است؟
 
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری كه خود سابقه نمايندگي مردم تهران را در مجلس هشتم دارد تاكيد مي‌كند اكنون زمان ورود به مباحث انتخاباتي نيست. سيد رضا اكرمي در گفت‌وگو با «قانون» با اشاره به ورود دو جريان اصلی كشور،‌يعني اصلاح‌طلبان و اصولگرايان به بحث انتخابات مجلس گفت: دو سال تا انتخابات مجلس دهم مانده است بنابراين زود است وارد چنين فضايي شويم. وي با بيان اينكه به تازگي فضاي كشور از حال و هواي انتخابات فاصله گرفته است اعتقاد دارد بايد فرصت داد از اين فضا فاصله بگيريم بعد براي ورود مجلس آينده، فعاليت انتخاباتي داشت.
 
صادق زیبا کلام استاد دانشگاه تهران ضمن تایید حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس دهم می‌گوید: با‌شناختی که من از شخص آقای احمدی‌نژاد دارم تمام تلاش ايشان فقط براي ورود به مجلس نخواهد بود و با توجه به داشتن روحیه تکروی وی نمی‌تواند با ۲۸۹ نفر دیگر در مجلس کار کند. وی در گفت و گو با آريا گفته بود: آقای احمدی‌نژاد در جریان انتخابات مجلس دهم در اسفند سال ۹۴ هم بیکار نخواهد ماند و به طور حتم با بخشی از جبهه پایداری و اصولگرایان تندرو نیز ائتلافی خواهد داشت .
 
دبیرکل جامعه اصناف و بازار با بیان اینکه ما به عنوان یک تشکل اصولگرا تنها حرکت نمی‌کنیم، گفت: فعالیت‌های انتخاباتی را با جبهه پیروان آغاز کرده‌ایم. “احمد کریمی‌اصفهانی” در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به فعالیت‌های اخیر تشکل متبوعش، اظهار داشت: جامعه اصناف و بازار خود را عضوی از جامعه اصولگرا می‌داند، لذا ما به عنوان یک تشکل اصولگرا تنها حرکت نمی‌کنیم.وی با بیان اینکه فعالیت‌های انتخاباتی را با جبهه پیروان آغاز کرده‌ایم، افزود: ما به تبع جریانات سیاسی اصولگرا در مکان‌های مختلفی که آن‌ها حضور داشته باشند، حضور داریم و تفکرات جمعی را دنبال می‌کنیم.
 
محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌و‌گو با آریا در خصوص فعالیت احمدی‌نژاد برای مجلس دهم، اظهار داشت: به طور قطع در فعالیت آقای احمدی‌نژاد برای مجلس دهم یا معرفی افرادی که موافق و هماهنگ با ایشان هستند شکی وجود ندارد چرا که طیف فکری وی مانند جبهه پایداری و آیت ا… مصباح است و آن‌ها نیز در صدد فعالیت‌هایی برای مجلس دهم هستند. وی در ادامه افزود: به اعتقاد من جبهه پایداری در صدد است تا ادامه فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی خود را در قالب ورود به مجلس تعقیب کند.
 
بازنده‌ها در روياي اتحاد
 
سال 13۹۴هجری شمسی، سالی که قرار است دهمین انتخابات مجلس در آن برگزار شود ولی هنوز ماه‌ها با آن فاصله داریم و نکته قابل توجه جنب و جوش‌هایی است که در میان گروه‌های سیاسی برای پیروزی در انتخابات به وجود آمده است. آنچه توجه افکار عمومی را به خود جلب کرده، تعامل گروه‌هایی است که با هم خصومت‌های فراوانی دارند و برای اینکه مانند انتخابات ریاست جمهوری شکست نخورند از امروز سعی در ائتلاف‌هایی دارند که نمونه‌های از هم پاشیده آن را در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری دیدیم.

 

به نظر می‌رسد اصولگرایان که شکست خورده بزرگ این عرصه بودند برای اینکه در انتخابات مجلس نیز شکست نخورند در تکاپو هستند هرطور شده، به اجماع برسند.

 

در همین راستا هفته نامه آسمان از اتحاد ‫‏قالیباف‬ و ‫‏جلیلی‬ در انتخابات مجلس دهم خبر داد و نوشت: «محمدباقر قالیباف و سعید جلیلی با یکدیگر دیدار و توافق کرده‌اند که درانتخابات مجلس آینده با هماهنگی قالیباف فعالیت‌های سیاسی خود را پیش ببرند.»

 

اين خبر در حالي به گوش مي رسد كه محمدباقر قاليباف كه در انتخابات رياست جمهوري پا روي ائتلاف1+2گذاشت و بزرگترين ائتلاف اصولگرايان پاياني غير از شكست نداشت، با وجود مشكلاتي كه با احمدي‌نژاد داشت حدود ۲ ساعت و در ساختمان لادن به ديدار رئيس دولت دهم رفت و گفته شد كه مسائل مهم سیاسی و اجتماعی کشور مورد بحث و تبادل نظر دو طرف قرار گرفت وهر دو آنها با مرور خاطرات گذشته به رفع کدورت‌ها پرداختند.

 

درحالی که بسیاری از کار‌شناسان معتقدند اصولگرایان بر‌ای ماندن در عرصه سیاسی کشور باید به همگرایی برسند، نظراتی نیز وجود دارد که این گروه از سیاستمداران ایرانی همانطور که در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری نشان دادند برای رسیدن به قدرت به هیچ عهد و پیمان سیاسی پایدار نمی‌مانند و زیر ائتلاف‌هایشان خواهندزد.
تلاش اصولگرايان براي خودنمايي
 
از سوی دیگر دبیرکل جبهه پایداری، «مرتضی آقا تهرانی» درباره اجماع با اصولگرایان نیز اظهار داشت: ما واقعا اگر روی اصول ایستادگی کنیم هیچ اختلافی وجود نخواهد داشت؛ کسانی که می‌گویند اصولگرا هستیم باید بر حرف‌هایش پایدار باشند. آقا تهرانی با بیان اینکه اصولگرایی باید برگرفته از اصل انقلاب، امام (س) و رهبری باشد، گفت: در صورتی که گرایش به اصولگرایی براي نفسانیات نباشد، به ایجاد وحدت نیازی نیست، بلکه وحدت خود به خود پدید می‌آید. وی در گفت‌و‌گو با ایرنا، اضافه کرد: اصولگرایان باید خود و عملکردشان را بار دیگر به مردم نشان دهند تا در آینده در انتخابات مجلس دهم به توفیق دست یابند.
 
رطب خورده منع رطب كي كند
 
این درحالی است که محمد کوثری نماینده مردم تهران در مجلس بدون توجه به اقدامات هم جناحانش انگشت اتهام را به سوی دولت نوپای روحانی گرفته و با اشاره به سخنان برخی وابستگان دولت درباره ورود به انتخابات گفته است: دولت به جای مباحث انتخاباتی به سراغ ترمیم وضعیت اقتصادی کشور برود.

 

کوثری که انگار گوش خود را بر صحبت‌های هم کیشانش بسته است، گفت: بحث کردن از انتخابات مجلس در چنین شرایطی بیشتر به منحرف کردن اذهان مردم از مسائل و مشکلات اصلی تعبیر خواهد شد. وی افزود: دولت باید بر مشکلات اصلی تکیه و از وارد شدن به چنین بحث‌هایی پرهیز کند. البته کوثری بی‌تقصیر نیست چرا که علی یونسی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در دیدار با اعضای ستاد انتخاباتی حسن روحانی در سیستان و بلوچستان از اعضا خواسته تا همچنان فعال باقی بمانند. او تاکید کرده که باید برای انتخابات مجلس از هم‌اکنون فعالیتشان را آغاز کنند.
 
  رهايي و نجات به هر قيمتي؟!
 
سوال اينجاست اين جنب و جوشي كه اردوگاه اصولگرايان را فرا گرفته به سرانجام خواهد رسيد يا خير؟البته ناگفته نماند بعد از شكستي كه اين جناح در مقابل اعتدال داشت، تمام عزم خود را جزم مي كند تا خود را از باتلاقي كه هشت سال با دفاع هاي ناحق از احمدي نژاد و بي قانوني هاي او ،ساخت،نجات دهد. اين بعيد نيست كه اصولگرايان در عرصه سياست تمام اختلاف هايي را كه سال ها آن را به ميان مردم كشيدند و دل مردم را خون كردند كنار بگذارند تا شايد بتوانند بر ريسماني چنگ زده و خود را از سقوط سياسي رهايي دهند.
 
اخبار سیاسی – قانون