کافه گردش
سیاسی
۲ آذر ۱۳۹۲, ۲:۵۲ ب.ظ

بیش از ۲۰میلیون نفر بسیجی داریم

IMG14581480

سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین، به مناسبت هفته بسیج با حضور در نمازجمعه این هفته تهران به عنوان سخنران پیش از خطبه‌ها، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفین اظهار داشت: این تشکل یادگار بزرگ امام راحل و تشکل مخلصان راه ولایت و پیروان اهل بیت (ع) به شمار می‌رود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: این تشکلی است که بنیانگذار آن، او را شجره طیبه نامید و قرآن نیز شجره طیبه را درخت ارزشمندی می داند که ریشه و اصل آن در زمین و شاخ و برگ آن در آسمان‌هاست و هر لحظه ثمرات و میوه‌های شیرینش را نثار عاشقان این مسیر می‌کند.

وی با بیان اینکه ریشه و اصل شجره طیبه بسیج، ولایت است،گفت: شاخ و برگ آن مردم مؤمنند و میوه‌اش عزت، عظمت، سربلندی و تقرب الی‌الله به شمار می‌رود که میوه شیرین آن، همه کرامت‌ها و فضائل انسانی است. خداوند را به خاطر این نعمت بزرگ سپاس می‌گوییم که چنین برکتی را به کشور ما ارزانی داشت.

سردار نقدی با تأکید بر اینکه در طول ۳۴ سالی که از عمر با برکت این تشکل می‌گذرد، هر روز مردم ما از میوه‌های شیرین آن بهره‌مند بوده‌اند، افزود: این درخت تناور هر روز رشد زیادی کرده است و هر لحظه به اهداف و آرمان‌های بلند خود نزدیک‌تر می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت : همیشه بهترین وصف‌ها را از امام راحل و امام حاضر در مورد بسیج شنیده‌ایم و هیچ نهاد و تشکل و مجموعه‌ای به اندازه‌ای که ولی امر از او تجلیل کردند، مورد تجلیل واقع نشده است و در همین هفته دیدیم که مجمع بزرگ فرماندهان بسیج سراسر کشور در محضر مقام معظم رهبری حضور یافتند و ایشان بیانات بلندی در وصف بسیج فرمودند و آن را مظهر عظمت ملت عنوان کردند که موجب امید و اعتماد مردم و ترس و هراس دشمن است.

سردار نقدی گفت: آرزوی بزرگ امام خمینی (ره) تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی بود که امروز محقق شده است؛ در مرداد ماه امسال ما از مرز ۲۰ میلیون بسیجی سازمان‌ یافته عبور کردیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: همه مردم ایران بسیجی هستند و آن طور که مقام معظم رهبری فرمودند، همه دلدادگان به این نظام و انقلاب و کسانی که پاسداری از ارزش‌های الهی را وظیفه خود می‌دانند، بسیجی‌اند اما از این تعداد، آنچه که ما توانستیم با شماره ملی مشخص، برای برنامه‌های معینی که در دستور کار نظام قرار دارد، سازماندهی کنیم، بیش از ۲۰میلیون نفر است.

سردار نقدی ادامه داد: اجتماع عظیمی که طی آن، ۵۰ هزار فرمانده از سرخس تا آبادان و از چابهار تا ماکو و از همه مرزها و شهرهای مرکزی به محضر امام‌شان شرفیاب شدند برای تجدید میثاق و بیعت با فرمانده ‌شان آمدند، نشان‌دهنده عظمت تشکل بسیج است.
وی خطاب به دشمنان انقلاب اسلامی گفت: به اندازه جمعیتی که آن روز رزمنده معمولی آمده بود، این هفته فرمانده بسیجی به محضر آقا آمدند. حواستان را جمع کنید؛ اگر هر کدام از این فرماندهان، یک گروهان نیرو برداشته و به سمت شما حرکت کنند، تا همه عالم را از لوث وجود استکبار پاک نکنند، از پا نخواهند نشست. اینها همان رزمنده معمولی‌شان نیز، رزمنده معمولی نیست، رزمنده معمولی اینها کسی است که با قایق ماهیگیری به جنگ ناوهای جنگی شما آمد و شلمچه و دفاع مجنون را آفرید.
وی گفت: اگر دشمنان کاری کنند که اذن و فرمان جهاد به بسیجیان برسد، سلاح خود را بر زمین نمی‌گذارند تا اینکه عالم را از وجود همه کفار و مشرکین پاک کنند. این هشدار به آنهایی است هر روز این عبارت‌های خنده‌آور خود را درباره تهدید نظامی به جمهوری اسلامی بیان می‌کنند.

وی به اجرای هزاران طرح اقتصاد مقاومتی که با کمک بسیج و به صورت مردمی در سراسر کشور راه اندازی شده است اشاره کردو گفت: در هفته بسیج شاهد افتتاح همزمان ۱۰۰۰ سالن ورزشی، افتتاح ۴۲۰ پروژه عمرانی محرومیت زدایی در کشور، برپایی جشنواره بزرگ هنر مقاومت، تجلیل از نخبگان و دانشمندان بسیجی، همایش «پیشتازان رجعت به حجاب برتر»  در کشور خواهیم بود.

وی با اشاره به برگزاری همایش پیشتازان رجعت به حجاب برتر گفت: خواهران بسیجی توانسته‌اند با امر به معروف، خانم‌های محترمه‌ای را که از حجاب فاصله گرفته بودند متقاعد کنند که به حجاب برتر بازگردند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تاکید مقام معظم ولایت بر حل مشکلات با استحکام ساخت داخلی نظام را یادآور شده و اظهار داشت: قدردانی از تشکل بزرگ بسیج، بهره برداری از آن برای حل مشکلات است و نخبگان کشور باید از موهبت الهی بسیج استفاده کنند.

وی با اشاره به دستاورد های بسیج در دفاع مقدس، جهاد علمی خاطر نشان کرد: امروز با قوام یافته بسیج می توان بسیار بهتر از گذشته در تمامی عرصه ها فعالیت کرد که این فرصت برای همه دستگاه های کشور مهیا است.ما در این ۳۵ سال توانسته‌ایم با نیروهای درون‌زا، مشکلات را حل کنیم و پیروزی‌های بزرگ علمی و دفاع مقدس را رقم بزنیم و از این به بعد نیز خواهیم توانست.

وی با اشاره به تشکیل حلقه‌های صالحین در مساجد افزود: این حلقه‌ها، برنامه بسیار ارزشمندی است که با هدایت روحانیون در سراسر کشور در حال اجرا است و هر بسیجی در حال تعالی معنوی و تعلیم احکام اسلامی و آشنایی با مسائل روز کشور و رهنمودهای ولی امرش است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه باید قدردان این تشکیل بزرگ بود، خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب بارها و بارها فرمودند که مشکلات کشور را باید با تقویت و استحکام ساخت درونی نظام حل کرد و نه با نگاه بیرون. بر همین اساس باید از این تشکل بزرگ برای حل مشکل داخلی بهره برداری کرد.

سردار نقدی در پایان سخنان خود تصریح کرد:  امروز بسیج آماده است برای خنثی سازی همه تهدید ها و تحریم های نظامی، سیاسی، فرهنگی و به ویژه اقتصادی به کمک مسوولین و دولت مردان بیاید تا پیروزی ها و حماسه هایی همچون دفاع مقدس رقم بزند.

 

سپیده تدین
405 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *