بیش از 20میلیون نفر بسیجی داریم

IMG14581480

سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین، به مناسبت هفته بسیج با حضور در نمازجمعه این هفته تهران به عنوان سخنران پیش از خطبه‌ها، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفین اظهار داشت: این تشکل یادگار بزرگ امام راحل و تشکل مخلصان راه ولایت و پیروان اهل بیت (ع) به شمار می‌رود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: این تشکلی است که بنیانگذار آن، او را شجره طیبه نامید و قرآن نیز شجره طیبه را درخت ارزشمندی می داند که ریشه و اصل آن در زمین و شاخ و برگ آن در آسمان‌هاست و هر لحظه ثمرات و میوه‌های شیرینش را نثار عاشقان این مسیر می‌کند.

وی با بیان اینکه ریشه و اصل شجره طیبه بسیج، ولایت است،گفت: شاخ و برگ آن مردم مؤمنند و میوه‌اش عزت، عظمت، سربلندی و تقرب الی‌الله به شمار می‌رود که میوه شیرین آن، همه کرامت‌ها و فضائل انسانی است. خداوند را به خاطر این نعمت بزرگ سپاس می‌گوییم که چنین برکتی را به کشور ما ارزانی داشت.

سردار نقدی با تأکید بر اینکه در طول 34 سالی که از عمر با برکت این تشکل می‌گذرد، هر روز مردم ما از میوه‌های شیرین آن بهره‌مند بوده‌اند، افزود: این درخت تناور هر روز رشد زیادی کرده است و هر لحظه به اهداف و آرمان‌های بلند خود نزدیک‌تر می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت : همیشه بهترین وصف‌ها را از امام راحل و امام حاضر در مورد بسیج شنیده‌ایم و هیچ نهاد و تشکل و مجموعه‌ای به اندازه‌ای که ولی امر از او تجلیل کردند، مورد تجلیل واقع نشده است و در همین هفته دیدیم که مجمع بزرگ فرماندهان بسیج سراسر کشور در محضر مقام معظم رهبری حضور یافتند و ایشان بیانات بلندی در وصف بسیج فرمودند و آن را مظهر عظمت ملت عنوان کردند که موجب امید و اعتماد مردم و ترس و هراس دشمن است.

سردار نقدی گفت: آرزوی بزرگ امام خمینی (ره) تشکیل ارتش 20 میلیونی بود که امروز محقق شده است؛ در مرداد ماه امسال ما از مرز 20 میلیون بسیجی سازمان‌ یافته عبور کردیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: همه مردم ایران بسیجی هستند و آن طور که مقام معظم رهبری فرمودند، همه دلدادگان به این نظام و انقلاب و کسانی که پاسداری از ارزش‌های الهی را وظیفه خود می‌دانند، بسیجی‌اند اما از این تعداد، آنچه که ما توانستیم با شماره ملی مشخص، برای برنامه‌های معینی که در دستور کار نظام قرار دارد، سازماندهی کنیم، بیش از 20میلیون نفر است.

سردار نقدی ادامه داد: اجتماع عظیمی که طی آن، 50 هزار فرمانده از سرخس تا آبادان و از چابهار تا ماکو و از همه مرزها و شهرهای مرکزی به محضر امام‌شان شرفیاب شدند برای تجدید میثاق و بیعت با فرمانده ‌شان آمدند، نشان‌دهنده عظمت تشکل بسیج است.
وی خطاب به دشمنان انقلاب اسلامی گفت: به اندازه جمعیتی که آن روز رزمنده معمولی آمده بود، این هفته فرمانده بسیجی به محضر آقا آمدند. حواستان را جمع کنید؛ اگر هر کدام از این فرماندهان، یک گروهان نیرو برداشته و به سمت شما حرکت کنند، تا همه عالم را از لوث وجود استکبار پاک نکنند، از پا نخواهند نشست. اینها همان رزمنده معمولی‌شان نیز، رزمنده معمولی نیست، رزمنده معمولی اینها کسی است که با قایق ماهیگیری به جنگ ناوهای جنگی شما آمد و شلمچه و دفاع مجنون را آفرید.
وی گفت: اگر دشمنان کاری کنند که اذن و فرمان جهاد به بسیجیان برسد، سلاح خود را بر زمین نمی‌گذارند تا اینکه عالم را از وجود همه کفار و مشرکین پاک کنند. این هشدار به آنهایی است هر روز این عبارت‌های خنده‌آور خود را درباره تهدید نظامی به جمهوری اسلامی بیان می‌کنند.

وي به اجراي هزاران طرح اقتصاد مقاومتي كه با كمك بسيج و به صورت مردمي در سراسر كشور راه اندازي شده است اشاره کردو گفت: در هفته بسيج شاهد افتتاح همزمان 1000 سالن ورزشي، افتتاح 420 پروژه عمراني محروميت زدايي در كشور، برپايي جشنواره بزرگ هنر مقاومت، تجليل از نخبگان و دانشمندان بسيجي، همايش «پيشتازان رجعت به حجاب برتر»  در كشور خواهيم بود.

وی با اشاره به برگزاری همایش پیشتازان رجعت به حجاب برتر گفت: خواهران بسیجی توانسته‌اند با امر به معروف، خانم‌های محترمه‌ای را که از حجاب فاصله گرفته بودند متقاعد کنند که به حجاب برتر بازگردند.

رييس سازمان بسيج مستضعفين تاكيد مقام معظم ولايت بر حل مشكلات با استحكام ساخت داخلي نظام را يادآور شده و اظهار داشت: قدرداني از تشكل بزرگ بسيج، بهره برداري از آن براي حل مشكلات است و نخبگان كشور بايد از موهبت الهي بسيج استفاده كنند.

وي با اشاره به دستاورد هاي بسيج در دفاع مقدس، جهاد علمي خاطر نشان كرد: امروز با قوام يافته بسيج مي توان بسيار بهتر از گذشته در تمامي عرصه ها فعاليت كرد كه اين فرصت براي همه دستگاه هاي كشور مهيا است.ما در این 35 سال توانسته‌ایم با نیروهای درون‌زا، مشکلات را حل کنیم و پیروزی‌های بزرگ علمی و دفاع مقدس را رقم بزنیم و از این به بعد نیز خواهیم توانست.

وی با اشاره به تشکیل حلقه‌های صالحین در مساجد افزود: این حلقه‌ها، برنامه بسیار ارزشمندی است که با هدایت روحانیون در سراسر کشور در حال اجرا است و هر بسیجی در حال تعالی معنوی و تعلیم احکام اسلامی و آشنایی با مسائل روز کشور و رهنمودهای ولی امرش است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه باید قدردان این تشکیل بزرگ بود، خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب بارها و بارها فرمودند که مشکلات کشور را باید با تقویت و استحکام ساخت درونی نظام حل کرد و نه با نگاه بیرون. بر همین اساس باید از این تشکل بزرگ برای حل مشکل داخلی بهره برداری کرد.

سردار نقدي در پايان سخنان خود تصريح كرد:  امروز بسيج آماده است براي خنثي سازي همه تهديد ها و تحريم هاي نظامي، سياسي، فرهنگي و به ويژه اقتصادي به كمك مسوولين و دولت مردان بيايد تا پيروزي ها و حماسه هايي همچون دفاع مقدس رقم بزند.