حمایت BBCاز امریکا دربرابر سلاح های شیمیایی سوریه

وزارت خارجه سوریه با انتشار بیانیه ای گفته است که این کشور تحت هیچ شرایطی از تسلیحات شیمیایی علیه مردم خود استفاده نمی کند!!!

.
.

تحولات سوریه در این چند وقت اخیر، جایگاهی ویژه را در برنامه های رسانه نمای دولتی انگلیس، یافته است و این غلام حلقه به گوش غرب، از هر فرصتی استفاده کرده است تا همزمان با کوبیدن حکومت این کشور، اربابان خود را نیز چهره هایی حافظ صلح در جهان معرفی نماید.

BBC، در یکی از عجیب ترین ادعاهای خود، آمریکا را مخالف استفاده از تسلیحات شیمیایی نشان داده و از نگرانی این کشور در مورد استفاده ی حکومت سوریه از این گونه سلاح ها بر علیه شورشیان، خبر می دهد.

این رسانه در گزارش اخیر خود، ضمن تأکید بر ردیابی فعالیت هایی مربوط به استفاده از تسلیحات شیمیایی توسط ارتش سوریه، می آورد: «هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا امروز (دوشنبه 3 دسامبر) به شدت به مقامات سوری در مورد کاربرد این سلاح ها در جنگ علیه شورشیان هشدار داد.»

و در ادامه نیز با پافشاری بر این نکته که ایالات متحده، مخالف شدید استفاده از اینگونه سلاح هاست، عنوان می کند: «خانم کلینتون تأکید کرد که استفاده از تسلیحات شیمیایی و هسته ای “خط قرمزی” است که می تواند باعث واکنش آمریکا شود.»

رسانه ی دولتی انگلیس، سوریه را دارای ذخایر صدها تُنی تسلیحات شیمیایی معرفی می کند که بزرگترین ذخایر در خاورمیانه هستند.

اما اینجا باز هم شاهد هستیم که این رسانه چشمان کور خود را بر روی حقایقی آشکار بسته است و مخاطبان خود را ساده لوحانی انگاشته که به راحتی گفته های خنده دارش را باور می کنند.

این ادعا که آمریکا از استفاده از تسلیحات شیمیایی و هسته ای نگران است، به قدری پوچ و بی اساس است که بیشتر به لطیفه ای خنده دار شبیه است.

مردم دنیا هرگز یادشان نمی رود که این کشور و همدستانش صاحب بزرگترین انبارهای انواع سلاح های اتمی، میکروبی و شیمیایی در جهان هستند و افتخار تنها مورد استفاده از بمب اتمی در تاریخ بشریت نیز، به نام آمریکا ثبت شده است؛ استفاده ای که هنوز هم آثارش را به راحتی می توان مشاهده نمود.

علاوه بر این آمریکا در استفاده از سلاح های شیمیایی نیز سابقه ای چند صد ساله دارد و از سال های 1763 میلادی و مقابله با سرخپوستان بومی آن منطقه که صاحبان اصلی این کشور هستند گرفته تا جنگ با ویتنام، کامبوج، لائوس و یا همین چند سال اخیر و جنگ با عراق، به طور گسترده از این گونه سلاح ها نهایت بهره را برده اند که افزایش بی سابقه ی تولد کودکانی که دارای نقص جسمی و روانی هستند در شهرهای مختلف عراق، از جمله بصره، اثباتی بر این حقیقت است.

همچنین در جریان حملات شیمیایی رژیم بعث وقت عراق به شهرهای مختلف ایران نیز، این آمریکا بود که همه جانبه صدام را مورد حمایت خود قرار می داد که نتیجه اش تنها در یک حمله که به حلبچه در اسفند ماه 1366 صورت گرفته بود، بیش از 12 هزار غیرنظامی کشته و مجروح شدند.

“رابرت اس رادویک” تحلیلگر و نویسنده ی مطرح کانادایی در مقاله که توسط پایگاه تحلیلی “ولترنت” منتشر نمود نیز بر این گفته ی ما مُهر تأیید می زند و ضمن بازخوانی سابقه ی بالای آمریکا در استفاده از جنگ افزارهای میکروبی و شیمیایی، اعلام می کند که مقامات آمریکایی این کار را یک حرکت انسانی برمی شمرند.

اما در این بین طبق معمول این سوال همیشگی در ذهن ما بدون پاسخ باقی می ماند که چطور می شود بی بی سی این همه سابقه را ندیده می گیرد و آمریکاییان را مخالف استفاده از سلاح شیمیایی توصیف می کند؟!!! آیا جز این است که آمریکا یکی از اربابان این رسانه نماست که بودجه ی سالانه اش که سهم زیادش خرج عیاشی های چهره هایی چون صادق صبا می شود، وابسته به حمایت های این کشور است؟!!!