کافه گردش
سیاسی
۲۰ دی ۱۳۹۲, ۱۱:۰۱ ق.ظ

دولت سازندگی زمینه‌ ساز ایجاد بابک زنجانی‌ها در کشور بود

1

 

دولت سازندگی زمینه‌ ساز ایجاد بابک زنجانی‌ها در کشور بود

 

ابراهیم نکو نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: توجه دولت سازندگی به مصرف‌گرایی و سیستم سرمایه‌داری موجبات گرایش جامعه به این سمت را فراهم کرد و همین اقدامات از سوی دولت سازندگی زمینه‌ساز ثروت‌اندوزی از سوی برخی افراد و پدید آمدن افرادی همچون بابک زنجانی در کشور شد.
 
وی افزود: عامل دیگری که باعث شد تا افرادی همچون بابک زنجانی به یک هیولای اقتصادی تبدیل شوند عدم نظارت کافی از سوی مجلس، دولت و دستگاه‌های ذیربط بود و باید افرادی را که به حمایت از چنین افرادی پرداخته‌اند و یا در امر نظارت کوتاهی داشته‌اند را نیز متهم دانست.
 
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: در کشور هستند کسانی که از بابک زنجانی ثروت‌های بیشتری را انداخته‌اند و لذا دولت یازدهم باید عزم خود را برای مقابله با این افراد و باندها بپردازد.
 
نکو خاطرنشان کرد: تعامل میان قوا از دیگر نکات مهمی‌است که در امر مبارزه با فساد باید به آن توجه داشت و باید قوانین محکمی در مجلس برای مقابله با گروهای مفسد اقتصادی در مجلس به تصویب برسد.
 
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: نباید مسئولان هیچ‌گونه گذشتی را در برابر نفوذ برخی جریانات سیاسی که به حمایت از این سودجویان اقتصادی می‌پردازند بپذیرند.

سپیده تدین
425 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *