رئیس جمهور ایران در توییتر

0

 

طی روزهای گذشته آقای روحانی به دلیل زلزله برازجان در استان بوشهر به این شهر رفت و در ادامه به شهرهای دیگر این استان سفر کرد.

یکی از حساب های توییتر آقای روحانی که به زبان انگلیسی فعالیت های رییس جمهوری ایران را توییت می کند عکسی از سفر آقای روحانی به عسلویه منتشر کرد و در توضیح با کلیدواژه #persianGulf کلیکگفت همراه با وزیر نفت و بقیه کارشناسان از میدان گازی پارس جنوبی دیدن می کند.

استفاده از کلیدواژه #persianGulf در توییتر آقای روحانی ‏کلیک@HassanRouhani واکنش های مخاطبان عرب زبان او را بر انگیخت.

یکی از کاربران توییتر به نام کلیکNasser H Al-Khalifa به حسن روحانی یادآوری کرد: ” خلیج عربی آقای رییس جمهور! “

در پاسخ توییت بالا، یکی از کاربران ایرانی بنام کلیکمهرداداینگونه پاسخ داد: ” خلیج عربی یک اصطلاح کاملا اشتباه است. اگر به تاریخ توجه کنید می بینید که آنجا همیشه خلیج فارس بوده و کسی نمی تواند آن را تغییر کند.”

و کلیکسودابه هم در همین رابطه نوشته: شما هرگز نمی توانید تاریخ را آن طور که می دانید تغییر دهید.

در بین بحث های اینچنینی در توییتر آقای روحانی، تعدادی از کاربران از واژه های تندی استفاده کرده بودند.

پیشتر هم کلیکجواد ظریف در حساب توییتر خود سال نو عبری را به یهودیان تبریک گفته بود که با واکنش توییتر منسوب به دختر نانسی پلوسی ، رییس سابق مجلس نمایندگان آمریکا، روبرو شد. کلیککریستی پلوسی نوشته بود: ” سال نو می‌توانست شیرین‌تر باشد اگر شما به انکار هولوکاست از سوی ایران پایان می‌دادید.” و در پاسخ ، جواد ظریف در توییترش نوشت: ” ایران هیچگاه هولوکاست را انکار نکرده است، مردی که تصور می‌شد این کار را (انکار هولوکاست) کرده است، دیگر رفته است. سال نو مبارک.” و کریستی پلوسی دوباره در واکنش به پاسخ ظریف نوشت: خوشحالم که این را می شنوم، ممنون از پاسختان.

 به نظر می رسد از زمان روی کار آمدن آقای روحانی استفاده از شبکه های اجتماعی مورد توجه برخی از مسئولان جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است. به طوری که ابتدا آقای ظریف از کلیکتوییتر و کلیکفیس بوک به صورت رسمی استفاده کرد و در روزهای گذشته هم حساب توییتر منسوب به حسن روحانی مطلبی مبنی بر تایید دو حساب کاربری اش منتشر کرد.