ربع پهلوی به دنبال ارسال کمک میلیاردی برای مخالفان جمهوری اسلامی

روزنامه گلوب‌ اند میل گزارش داد پهلوی در اظهاراتی مضحک بار دیگر خواهان سقوط جمهوری اسلامی شد و گفت به دنبال جذب کمک یک میلیارد دلاری از سازمان‌های غیر دولتی خارج از ایران و اشخاص هستم تا آن‌ها را برای  مخالفان نظام ایران ارسال کنم.
 
فرزند شاه مخلوع در تازه‌ترین سخن پراکنی خود از تلاش‌هایش برای برقراری حکومتی سکولار در ایران با کمک به مخالفان جمهوری اسلامی خبر داد.
 
وی دستیابی به کمک‌های مالی را از دغدغه‌های فکری خود برشمرد و از دولت‌های غربی خواست به جای تمرکز بر مذاکرات با ایران، به ارتباط با مخالفان جمهوری اسلامی متمرکز شوند.
فرزند شاه مخلوع ایران هفته گذشته نیز در سخنانی در تورنتوی کانادا این اراجیف را بر زبان رانده بود چرا که جمع آوری کمک‌های مالی و حمایت از مخالفان برای براندازی در ایران از سوی دولت هارپر نیز دنبال می‌شود. 
 
کانادا که از سال 2012 روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع نموده، با وجود ابراز خوش‌بینی‌های دولت‌های غربی در خصوص دولت جدید ایران، همچنان با عینک بدبینی‌ به ایران می‌نگرد.
 
وزیر خارجه کانادا مدعی است که ایران حامی تروریسم و تهدیدی برای جهان است.
 
اما در خارج از کشور هم اعتمادی به یاوه‌گویی‌های ربع پهعلوی در میان اندک مخالفان غرب زده وجود ندارد. یک استاد علوم سياسی در دانشگاه يورک می گويد: مشخص نيست که آيا او قادر خواهد بود به وعده های خود عمل کند
 
حتی گلوب اند ميل نیز در گزافه‌گویی‌هایفرزند شاه مخلوع ایران ابراز شک و تردید میکند و می‌گوید:  از جنبه عملی نيز هنوز مشخص نيست راهبرد رضا پهلوی در ايران جواب بدهد.