کافه گردش
سیاسی
۲۶ آبان ۱۳۹۲, ۵:۴۳ ق.ظ

سرمقاله صریح کیهان علیه دولت روحانی

n00255938-b

گاهی در عرصه سیاسی، شاهد رفتارهایی هستیم که بی‌اختیار آدمی را به یاد بعضی بازیکنان فوتبال می‌اندازد! بازیکنانی که با عناوین پرطمطراق وارد زمین می‌شوند و رجزخوانی‌های قبلی‌شان، باعث می‌شود که تماشاچیان هر لحظه منتظر کاری خارق‌العاده و به ثمر رسیدن گلی زیبا باشند اما دریغ از یک کار معمولی و بی‌حاشیه! خود آن فوتبالیست که بهتر از بقیه می‌داند بیش از آنکه توان داشته باشد رجز خوانده، دست به کارهایی می‌زند که کم‌کاری و ناتوانی‌اش کمتر جلوه کند! گاهی با داور درگیر می‌شود، گاهی روی بازیکن حریف خطا می‌کند، گاهی تمارض می‌کند و حتی گاهی برای جلب نظر تماشاچیان، رفتارهای عاطفی و احساسی از خودش نشان می‌دهد! اما همه می‌فهمند که او «بازیکن» خوبی نیست و هر کاری می‌کند جز یک بازی خوب!
حالا حکایت اقدامات برخی دولتمردان است که به جای ایفای نقش اصلی خود و پاسخ عملی به مطالبات مردم، دنبال رفتارهای خاص و رد گم کردن هستند تا در سایه این حرف‌ها و سخنان حاشیه‌ای، آنقدر فضا شلوغ شود و آنقدر پیرایه ایجاد شود که کسی سراغ موضوعات اصلی را نگیرد و اگر هم صدای کسی بلند شد در میان هیاهوی خودساخته و انعکاس رسانه‌های گوش به فرمان! گم شود.
از چند ماه قبل و پس از آنکه رئیس‌جمهور محترم کار خود را رسماً آغاز کرد، با توجه به وعده‌های داده شده و با توجه به مشکل اصلی کشور یعنی مسئله اقتصاد و وعده دولت در بهبود معیشت در یکصد روز ، مردم هر روز در انتظار خبری تازه و اقدامی موثر در جهت تحقق آن وعده‌ها بودند. اما گذر زمان نشان داد برخی از اطرافیان رئیس جمهور محترم که سابقه حضور در فتنه ۸۸ را در کارنامه خود دارند، ترجیح می‌دهند از ایشان چهره همان فوتبالیستی را ارائه کنند که مردم نباید از وی انتظار «گل» داشته باشند.
جلوگیری دستوری از کاهش قیمت دلار، افزایش قیمت خدمات دولتی و عمومی مثل آب و برق، افزایش قیمت خودرو و… همان نتیجه‌ای بود که برخلاف وعده‌های گذشته مردم شاهدش بودند و البته کاری هم از دستشان برنمی‌آمد. از اینجا به نظر می‌رسد خطی در حال شکل‌گیری است که موضوعات اصلی و مطالبات عمده مردم را تحت‌الشعاع قرار داده و توجه مردم را از متن به حاشیه منتقل کند. یک روز عده‌ای برای جامی که از ایران دزدیده شده و آمریکایی‌ها مال دزدی را به خودمان هدیه! کرده‌اند جشن می‌گیرند! بعد که معلوم می‌شود تقلبی بوده و در هدیه هم سر ما کلاه رفته می‌گویند هدیه، هدیه است تقلبی و اصلی ندارد! روز دیگر مردم و خانواده‌ها را به کشیدن قلیان دعوت می‌کنند، دیگر روز خوانندگی زنان، حاشیه جدید می‌شود، روزی دیگر وزیری خود را به جای قانون می‌گذارد و فیس بوک را برخلاف مصوبه قانونی ترویج می‌کند و توضیح می‌دهد که خودش هم صفحه‌ای دارد! و از خود نمی‌پرسد اگر مردم در برخورد با قوانین و مقررات مملکت به روش این مسئولان محترم عمل کنند، چه چیزی از کشور باقی می‌ماند! و بالاخره یک روز در جلسه‌ای رسمی، نیمی از مردم کشور، تنها به جرم اینکه به شخص خاصی رأی نداده‌اند، افراطی و طرفدار خشونت نامیده می‌شوند!

سپیده تدین
831 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

۷ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
این کار در توسعه وردپرس کمک شایانی خواهد کرد. برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

 1. سیدعلی / 42 سال / تهران در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۲:

  آخه یکی نیست بگه بی وجدان تمام خصوصیات دولت احمدی نژاد را بیان می کنی بعد به این دولت نسبت میدی . اگر هم اینطور یاشد ، چرا در زمان اون دولت قبلی که به مراتب بدتر بود لال مونی گرفتی و خفه شدی . جوابش را من میگم : چون تاب دیدن نور را نداری .

 2. mm در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۲:

  ضمن تایید مطالب روزنامه کیهان ،
  دولت آقا ی روحانی و وزرای فسیلش جز شعار های تو خالی برای مردم هبچ کاری تا کنون انجام ندادند.جزعزل ونصبهای بیحا وباندی وافزایش تورم !

  • admin در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۲:

   افزایش تورم به این زودی قابل مهار نیستی
   ۸سال مدیریت کشور دست آدم های نابلد بوده و نیاز به زمان داره که درست بشه

 3. محمد در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۲:

  روکه نیست سنگ پای قزوینه گندکاریهایی که تو ورئیس جمهور منتخبت درطول ۸سال به جا گذاشتی تا۸۰سال جبران نخواهد شد حالاتوانتظارداری ۱۰۰روزه حل شودحالا این چندروز دنیاهم باگارداهنی که ازاون برخورداری هرچه دوست داری بنویس ولی پات لب گوره وبرای تمام بدبختی وفلاکتی که تو وامثال توبرای مردم ایران به بارآوردید باید جواب پس بدی

 4. محمد در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۲:

  سلام
  عرض خسته نباشید دارم و آرزم میکنم عزاداریهاتون قبول حق تعالی باشد انشا الله.
  در خصوص موضوع سرمقاله ذکر یک نکته ضروری است که گویا از نظر برخی آقایان منصوب در دولت تدبیر و امید؟ گرانی و رکود و الفاظی از این دست که جملگی سر در اقتصاد مردم عزیز ج ا ا دارند در دولت های مختلف معانی متفاوتی دارند در یک دولت که عددش ۱۰ است خیلی بد و مذموم است و در یک دولت که اسمش تدبیر است و امید به مردم میدهد؟؟؟ پسندیده و نیکو است. دیگر اینکه کاش آقایان وزرای نفت، صنعت و برخی دیگر مانند بانک مرکزی صادقانه میگفتند که چه آسیبی و یا چه منفعتی به منافعشان میرسد وقتی به هر دلیلی قرار است دلار صد تون کاهش یابد و یا به ناحق ماشین بی کیفیت گران میشود و یا …
  ما فقط به این دلیل حامی دولت هستیم که مولا و مقتدایمان تکلیف کرده است و امیدوارم این دولت مصداق این ضرب المثل نشود “داخل این قبری که روش گریه میکنی مرده نیست”.

 5. حسن در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۲:

  به نام خدا
  این حرفا ما هم میدانیم پس نتیجه میگیریم مشکل کشور با رفتن ی رییس جمهور و آمدن بعدی حل نمیشه پس راه حل چیست؟ این گره گور کجاست؟ و به چه شکلی حل میشه؟ من راهش میدونم ولی قابل گفتن و نوشتن نیست

 6. محمود در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۲:

  حرفایی که روزنامه کیهان زده میشه دوراز انتظارنیست.چون اینبارهم مثل دوم خرداد۷۶کیهانیها تودهنی خیلی محکمی خوردندکه زخمشان با صدبرابر اینحرفهاقابل التیام نیست.دلم براشون میسوزه!!!!!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *