کافه گردش
سیاسی
۴ آذر ۱۳۹۲, ۹:۵۳ ق.ظ

متن توافقنامه و توضیحات وزیر امور خارجه

IMG15551427 در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی پس از آنکه تعدادی از نمایندگان اخطارهایی را در خصوص لزوم تصویب توافقنامه ایران و ۱+۵ مطرح کردند، قشقاوی معاون پارلمانی وزارت خارجه در صحن علنی مجلس حضور یافته و با نمایندگان مخالف گفتگو کرد.

سید مهدی موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در خصوص رایزنی های قشقاوی با نمایندگان، گفت: قشقاوی اعلام کرد که سران نظام کف و سقفی را برای مذاکرات ظریف با ۱+۵ مشخص کردند که در واقع خطوط قرمزی بوده که مسیر حرکت تیم مذاکره کننده را تعیین می کرده است.

وی ادامه داد: قشقاوی در گفتگو با نمایندگان مخالف تاکید کرد که این موافقتنامه شش ماهه است و اگر غرب به مفاد آن عمل نکند همکاری های ایران و ۱+۵ ادامه پیدا نخواهد کرد.

موسوی نژاد گفت: قشقاوی از نمایندگان مجلس خواست متن توافقنامه و توضیحات ظریف را بشنوند و پس از آن قضاوت کنند.

نماینده دشتستان همچنین یادآور شد: معاون پارلمانی وزارت امور خارجه تاکید کرد که اگر هیات رئیسه مجلس بخواهد، ظریف برای ارائه توضیحات از مذاکرات ایران و غرب در صحن علنی مجلس حاضر خواهد شد.

وی همچنین اظهار داشت: نمایندگان معتقد بودند که بردی در مذاکرات ایران و غرب انجام نشده اما قشقاوی به رسمیت شناختن حق غنی سازی اورانیوم برای جمهوری اسلامی را برد ایران در مذاکرات می خواند.

موسوی نژاد ادامه داد: برخی از نمایندگان معتقدند طبق مفادNPT همه کشورها حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای و غنی سازی را دارند و به نظر می رسد در مذاکرات ایران و ۱+۵ ،جمهوری اسلامی امتیازی به دست نیاورده است.

به گزارش مهر، پس از توافق ایران و گروه ۱+۵ در ژنو، برخی نمایندگان مجلس از جمله اعضای فراکسیون اصولگرایان در اخطار قانون اساسی نسبت به عدم تصویب این توافقنامه در مجلس شورای اسلامی انتقاد کردند.

سپیده تدین
474 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *