مرزهای ایران امن است و هیچ دشمنی حتی آمریکا جرأت تعرض به آن را ندارد

2365072_334سردار سرلشکر «محمدعلی جعفری» فرمانده کل سپاه عصر دیروز در مراسم گرامی‌داشت ۱۴ شهید شاخص و ملی استان سمنان که در باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حاصل خون شهیدان گران‌قدر انقلاب به‌ویژه شهیدان دفاع مقدس است.

وی افزود: نقطه برجسته ایران و جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی است؛ پس روحیاتی که داریم صرفا به دلیل ایرانی بودن نیست، بلکه آنچه وجود دارد از اسلام است.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: آنچه در این جلسات گرامی‌داشت شهدا دنبال آن هستیم، حفظ و ادامه راه انقلاب اسلامی است؛ چرا که توسعه اسلام عزیز به سود ایران اسلامی است.

سرلشکر جعفری ادامه داد: هشت سال دفاع مقدس برگ زرینی از تاریخ انقلاب اسلامی و حتی اسلام است؛ چون استمرار انقلاب اسلامی و همه موفقیت‌های کسب شده مرهون و مدیون خون شهیدان است، اما به قول فرمایش امام(ره)، حق نداریم مقام شهیدان را آن قدر کاهش دهیم که بگوییم حاصل خون شهیدان فقط آزادی خرمشهر، بخش‌های اشغال شده کشورمان و پیروزی بر ارتش بعث عراق است.

وی بیان کرد: دستاورد خون شهیدان شامل عزت اسلامی، بیداری اسلامی در برخی کشورها، سربلندی ایران اسلامی در جهان و امنیت کشورمان می‌شود. بنابر این مقام شهادت و خون شهید نشان‌دهنده اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه در بیشتر وصیت‌نامه‌های شهیدان به بازماندگان‌شان بر حمایت از ولایت فقیه و پشتیبانی از انقلاب توصیه شده است، تصریح کرد: جنگ تحمیلی برای این شروع شد که انقلاب اسلامی ما را سرکوب کرده و یا آن را به انحراف بکشانند تا بدین طریق مسئولان کشورمان دست از شعارهای اسلامی خود بردارند.

سردار جعفری افزود: البته هدف صدام کشورگشایی بود، اما هدف آن‌هایی که او را تحریک کردند این بود که انقلاب اسلامی ایران را در نطفه خفه کنند تا بدین شکل نگذارند ایران اسلامی جایی در جهان اسلام پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین دستاورد دفاع مقدس که با پیروزی‌های آن قابل مقایسه نیست، حفظ و استمرار توسعه انقلاب اسلامی در جهان است، ادامه داد: این همان موضوعی است که رزمندگان ما به‌خاطر آن به شهادت رسیدند. عده‌ای شهدا را جزو تلفات جنگ محاسبه می‌کردند، در صورتی که شهید به نهایت آرزویش رسیده و این را برای خود افتخار می‌داند؛ پس حق نداریم شهید را به‌عنوان تلفات جنگ بدانیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امام(ره) جنگ را نعمت می‌دانستند، یادآور شد: آن موقع ما این جمله امام(ره) را درک نمی‌کردیم و از این نارحت بودیم که چرا جنگ به اتمام رسید و ما صدام را نکشتیم، ولی بعدها به‌واسطه اثرات این جنگ در آینده امنیت کشورمان و الگو گرفتن سایر ملل از این دفاع مقدس، پی به این سخن حکیمانه بنیانگذار انقلاب اسلامی بردیم.

سرلشکر جعفری افزود: پیروزی نظامی ما بر دشمن بعد از فتح خرمشهر به دست آمد، اما اینکه چرا شش سال ونیم جنگ به تدبیر امام(ره) ادامه یافت به این علت بود که می بایست با استقامت، ایستادگی و پایداری مقابل ظالم، حقانیت خود را به اثبات می‌رساندیم.

وی با بیان اینکه امنیت کنونی کشور نتیجه دفاع مقدس است، تصریح کرد: امروز اگر خیلی از کشورها ایران را جزیره‌ای با ثبات در منطقه‌ای نا امن می‌دانند به دلیل آن است که در هشت سال دفاع مقدس و هشت ماه فتنه، اجازه بی ثبات کردن کشورمان را به دشمنان ندادیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه مرزهای ایران امن است و هیچ دشمنی حتی آمریکا جرأت تعرض به آن را ندارد، عنوان کرد: آمریکایی‌ها به بهانه ۱۱سپتامبر به کشورهای افغانستان و سپس عراق حمله کردند و با محاصره کردن کشورمان قصد داشتند تا به ایران نیز تعدی کنند، اما وقتی آمادگی ۱۰۰ درصدی مردم و نیروهای مسلح کشورمان را در پشتیبانی از ولی فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دیدند، از فکر حمله به کشورمان پشیمان شدند.

سردار جعفری با اشاره به اینکه از سال ۸۰ تا ۸۶ تهدید جدی علیه کشورمان وجود داشت، ولی محقق نشد، بیان کرد: دشمنان این مردم و انقلاب بعد از اینکه دیدند با اقدام نظامی علیه کشورمان راه به جایی نمی‌برند، به سمت نا امن کردن شرایط داخلی کشورمان روی آورند که محصول آن هم فتنه ۸۸ بود.

وی گفت: در فتنه 88 مخالفین خارجی و سفارتخانه‌های آن‌ها در کشورمان هر چند نقش داشتند و هدایتگر جریان بودند، اما فرصت بروز فعالیت آشکار پیدا نکردند.

سرلشکر جعفری با اشاره به اینکه رشد و توسعه هر جامعه‌ای متأثر از امنیت آن جامعه است، گفت: یکی دیگر از دستاوردهای دفاع مقدس، توسعه انقلاب اسلامی است که به‌واسطه آن توانستیم انقلاب اسلامی را به جهان صادر کنیم.

فرمانده کل سپاه سپس عدالت، اخلاق اسلامی، سبک زندگی اسلامی، ایستادگی برابر نظام سلطه و زورگویان را از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس دانست و افزود: یاری دین خدا برای توسعه نور خدا بر روی زمین مهم‌ترین مشابهت ایستادگی ملت ایران در دفاع مقدس با ایستادگی امام حسین(ع) و یارانش مقابل سپاه کفر است.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان داخلی و خارجی و همراهانشان می خواهند نور خدا، یعنی اسلام واقعی در زمین توسعه نیابد، یادآور شد: امروز جبهه اسلامی با دشمنان اسلام در مناطقی هم‌چون فلسطین اشغالی، عراق و سوریه جنگ دارد، که این نشان می‌دهد مجاهدت در راه خدا همیشگی بوده، ولی عرصه‌های آن متفاوت است.

سرلشکر جعفری تأکید کرد: نظر فرمانده معظم کل قوا براین است که کسی به کمک کشورهایی مثل سوریه و عراق نرود، مگر این که کار مشورتی و مستشاری آن هم به‌صورت محدود باشد، زیرا مردم و دولت‌های این کشورها می‌توانند بدون کمک کشوری دیگر بر مشکلات خود غلبه کنند.

فرمانده کل سپاه مجاهدت در راه خدا را تنها منحصر به عرصه دفاعی ندانست و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی همیشه در عرصه دفاعی احتیاج به مجاهدت ندارد، زیرا در سایر عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هم نیاز به مجاهدت وجود دارد؛ بنابراین مجاهدت در راه خدا تعطیلی ندارد.

وی یکی از عرصه‌هایی که نیاز به مجاهدت دارد را انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و ادامه داد: چون انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر سخت است، این فریضه تعطیل شده؛ در حالی که فریضه‌ای واجب است و انجام دادن آن از مصادیق مجاهدت در راه خدا خواهد بود.

سرلشکر جعفری با اشاره به سیستم حکومتی در ایران اسلامی و با بیان اینکه این جمهوری اسلامی واقعی است، گفت: این جمهوری اسلامی نه تقلبی و نه ساختگی است؛ چون بر اساس ارزش‌های اسلامی بنا شده است؛ لذا باید در دستگاه‌های مختلف آن و جامعه، ارزش‌های اسلامی حاکم باشد؛ ولی چون فاصله زیادی با تحقق این موضوع داریم باید با ازخودگذشتگی، مبارزه و ایثار سعی کنیم آن را در جامعه و دستگاه‌های مختلف، ساری و جاری کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این مطلب که متأسفانه برخی‌ها با نگاه انحرافی عنوان می‌کنند انقلاب اسلامی باید متوقف شود، عنوان کرد: این افراد کسانی هستند که بعضاً در زمان رژیم پهلوی با شاه مبارزه می‌کردند و پس از انقلاب هم جزو یاران انقلاب محسوب می‌شدند و حتی به حاکمیت هم رسیدند و اکنون این نظر متوقف شدن انقلاب را به صراحت بیان می‌کنند؛ اما این افراد نمی‌دانند که انقلاب تعطیل‌بردار نیست.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: پرچمی که برافراشته‌ایم، در آن سکون، توقف، درجازدن و برگشتن وجود ندارد و این را می‌توان در سخنان رهبر معظم انقلاب به‌خوبی مشاهده کرد؛ به هر حال امروز شرایط خوبی داریم؛ اما راه طولانی است که باید با مجاهدت آن را ادامه دهیم.