کافه گردش
سیاسی
۲۹ آذر ۱۳۹۳, ۲:۵۱ ب.ظ

واکنش عجیب دختر کاسترو

۵

واکنش عجیب دختر کاسترو

واکنش عجیب دختر کاسترو  دختر رائول کاسترو رییس جمهوری کوبا می گوید که کوبا از اصول سوسیالیستی خود دفاع کرده و به دلیل تنش زدایی با امریکا اجازه بازگشت به دوران سرمایه داری را به کشور نخواهد داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز از هاوانا ، مریلا کاسترو با این اظهار نظر خود هرگونه تصور در مورد فعالیت آزادانه شرکتهای امریکایی را در کوبا مردود دانست.وی که نماینده پارلمان است به خبرگزاری رویترز گفت: مردم کوبا خواستار بازگشت به سرمایه داری نیستند. کوبا و امریکا روز چهارشنبه موافقت کردند به بیش از پنج دهه خصومت خود پایان داده و از نو روابط کامل دیپلماتیک برقرار کنند.باراک اوباما رییس جمهوری امریکا نیز گفته است که وی قصد دارد برخی از تحریمها علیه کوبا را لغو کند و در همکاری با کنگره امریکا به تحریم اقتصادی این کشور پایان دهد.

ولی حتی اگر تمام موانع امریکا در سر راه کوبا از میان برداشته شود هریک از شرکت های امریکایی برای فعالیت در این جزیره کارائیب نیاز به مجوز دولت کمونیستی هاوانا دارند.مریلا گفت: ما پنجاه و شش سال را پشت سر گذاشتیم. ما دوست داریم بگوییم یک کشور در حال انقلاب هستیم و سعی داریم سوسیالیسم برقرار کنیم و ما بخشی از تنها یک حزب را تشکیل می دهیم که آن حزب کمونیست است.

طبق قوانین کوبا درباره سرمایه گذاری خارجی ، شرکت های خارجی در این کشور مورد استقبال خواهند گرفت منتهی نخست باید با شرکتهای دولتی یا خود دولت از راه مذاکره به توافق هایی برای فعالیت تجاری دست یابند.مریلا در وقت استراحت نمایندگان در پایان نشست روز جمعه با اشاره به فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا گفت: بعضی ها می گویند که فیدل سرسخت است، رهبران کوبا سرسخت هستند ولی تجربه به ما این درس مهم را آموخته است که نباید از اصول خود دست بکشیم.

سپیده تدین
503 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *