پاسخ کاخ سفید به اظهارات رابرت گیتس درباره اوباما و بایدن

2
 

پاسخ کاخ سفید به اظهارات رابرت گیتس درباره اوباما و بایدن

 

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در پاسخ به اظهارات تند وزیر سابق دفاع این کشور که اخیرا باراک اوباما و جوبایدن را به ضعف مدیریت و بی تدبیری در سیاست خارجی و مسایل امنیتی متهم کرده است، گفت تدبیر و هوشمندی رییس جمهور آمریکا و معاون در مسایل سیاست خارجی موجب اعتبار و تقویت رهبری آمریکا در جهان شده است.

 
ˈرابرت گیتسˈ وزیر دفاع سابق آمریکا در کتاب خود تحت عنوان ˈ وظیفه، یاد داشت های یک وزیر دوران جنگˈ با انتقاد از جو بایدن معاون اوباما نوشته است که تقریبا همه تصمیم گیری ها ی او در زمینه سیاست خارجی و مسائل امنیتی آمریکا در چهار دهه گذشته نادرست و زیانبار بوده است.
 
گیتس در کتاب خود بایدن را مردی درستکار و محترم خطاب کرده اما در عین حال می گوید که ناتوانی او در مسایل امنیتی موجب اختلال در رهبری آمریکا شده است.
 
به گزارش ایرنا کیتلین هیدن سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا با صدور بیانیه ای تصریح کرد به رغم اینکه آمریکا به عقاید و نظرات متفاوت در آمریکا احترام می گذارد اما با اظهارات رابرت گیتس بشدت مخالف و معتقد است جو بایدن یکی از برجسته ترین دولتمردان زمان خود محسوب می شود و درایت و هوشمندی او در زمینه سیاست خارجی آمریکا موجب تقویت رهبری این کشور درجهان شده است.
 
اوباما با پیروزی در انتخابات سال 2008 رابرت گیس وزیر دفاع دوران جرج بوش راجرج بوش را در سمت خود ابقا کرد.
 
گیتس از زمان ریچارد نیکسون تا دولت اوباما تقربیا با همه روسای جمهور آمریکا همکاری داشته است.
 
اخبار بین الملل – ایرنا